Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy reprezentacji Macedonii PółnocnejPAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Macedonii Północnej

Eliminacje Euro 2020: Macedonia Północna - Słowenia. "Diament", "Perła". Macedońskie media chwalą Eljifa Elmasa

Michał Fabian
Michał Fabian
Eljif Elmas był bohaterem spotkania Macedonia Północna - Słowenia. Piłkarz SSC Napoli zdobył dwie bramki dla gospodarzy, przedłużające ich nadzieje na awans na mistrzostwa Europy. - Jesteśmy szczęśliwi, ale musimy teraz myśleć o Polsce - powiedział.

Reprezentacja Polski zainkasowała trzy punkty w Rydze (relacja TUTAJ>>), zaś w innym pojedynku naszej grupy - na Arenie Narodowej im. Filipa II Macedońskiego w Skopje - Macedonia Północna wygrała ze Słowenią 2:1.

Główna w tym zasługa Eljifa Elmasa, który dwukrotnie zmusił do kapitulacji Jana Oblaka. "Elmas pokonał Słowenię, wielkie zwycięstwo dla Macedonii" - czytamy w portalu mkd.mk, który nazywa bohatera spotkania "diamentem, który błyszczał najjaśniej i przyniósł drużynie narodowej trzy bardzo ważne punkty".

"Macedońska perła" - tak z kolei pisze o Elmasie sport1.mk, nazywając jego występ fenomenalnym. Media podkreślają także reakcję publiczności, która skandowała nazwisko strzelca dwóch bramek.

ZOBACZ WIDEO: El. ME 2020. Łotwa - Polska. Kamil Glik: Jestem "zagrzany". Każdy grał pod siebie. Powiedziałem to w szatni

- To wspaniałe uczucie, gdy kibice skandują twoje nazwisko - przyznał klubowy kolega Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. - Cieszę się, że wygraliśmy ze Słowenią. Moje gole nie są ważne, ważne są zwycięstwa Macedonii i to, jak graliśmy. Dziękujemy trenerowi, że pokazał nam drogę do pokonania Słowenii.

Po pokonaniu Słowenii Macedonia Północna awansowała na 3. miejsce w grupie G. Ma 11 punktów, o pięć mniej od prowadzącej Polski i o trzy mniej od wicelidera - Austrii.

- Jesteśmy szczęśliwi, ale musimy teraz myśleć o Polsce. Droga na mistrzostwa Europy jest otwarta, więc wszystko zależy od nas - powiedział Elmas.

W niedzielę drużyna Igora Angelovskiego zagra z reprezentacją Polski na PGE Narodowym (początek o godz. 20.45).

Zobacz także: Eliminacje Euro 2020: Macedonia Północna - Słowenia. Kolejny rywal Polaków pokonał ich pogromcę

Komentarze (1):

  • pan.artur Zgłoś
    To nie "Północny Macedończyk" jest kolegą Milika i Zielińskiego, tylko odwrotnie! On pokazał to na co liczyli jego rodacy. Co pokazali nasi gwiazdorzy?

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL