Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefano PioliGetty Images / Na zdjęciu: Stefano Pioli

Serie A. Europejskie puchary celem Stefano Pioliego. W przeciwnym wypadku straci pracę w AC Milan

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stefano Pioli podpisał dwuletni kontrakt z AC Milan, ale pracę w klubie może zakończyć już po obecnym sezonie. Stanie się tak, jeśli mediolański zespół nie awansuje do europejskich pucharów.

Władze AC Milan już po siedmiu kolejkach zdecydowały się na zmianę szkoleniowca. Pod wodzą Marco Giampaolo mediolański zespół spisywał się poniżej oczekiwań i w ligowej tabeli zajmuje trzynastą lokatę i na swoim koncie ma 9 punktów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko trzy "oczka". Aspiracje wszystkich związanych z klubem sięgają znacznie wyżej, dlatego zdecydowano się na zmianę trenera.

Nowym szkoleniowcem AC Milan został Stefano Pioli. Jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2021 roku, ale może być zerwany już w czerwcu przyszłego roku. Jak ustalił portal CalcioMercato.com, w umowie zawartej z Piolim, władze AC Milan zamieściły klauzulę, dzięki której mogą rozstać się ze szkoleniowcem wtedy, gdy ten nie zrealizuje postawionego przed nim celu.

Działacze chcą, by Pioli wraz z AC Milan awansował do europejskich pucharów. To oznacza, że sezon musi zakończyć co najmniej na szóstym miejscu w tabeli Serie A. Zadanie nie będzie łatwe, zwłaszcza że zespół z Mediolanu jest rozbity i daleki od najwyższej formy. Strata do szóstej lokaty wynosi jednak tylko dwa "oczka".

Jeśli Pioli nie zrealizuje celu, to w ekipie, w której gra Krzysztof Piątek po raz kolejny może dojść do zmiany trenera. Szkoleniowiec ma szansę przez wiele lat pracować w Mediolanie, ale musi zdać pierwszy egzamin. Jeśli tak się nie stanie, to znów pozostanie bez pracy.

Zobacz także:
Eliminacje Euro 2020: tabela polskiej grupy! Awans możliwy już w niedzielę!
Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska. Jan Tomaszewski: Brzęczek to szaleniec. Nie wiem, co mu odbiło


ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Łotwa - Polska. Szymański chce poprawić swoją grę. "Momentami byłem zbyt elektryczny"

Czy Stefano Pioli poprowadzi AC Milan do awansu do europejskich pucharów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL