Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Unia Janikowo po meczu w Gnieźnie

Mateusz Stępień
Mateusz Stępień
Udanie rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze trzecioligowej Unii Janikowo. Podopieczni Zbigniewa Kieżuna pokonali w wyjazdowym spotkaniu Mieszko Gniezno 2:1. Bramki dające zwycięstwo janikowskiej drużynie zdobyli Piotr Nowosielski oraz Krzysztof Filipek.

Z niemałymi obawami na spotkanie do Gniezna wybierali się piłkarze janikowskiej Unii. Ostatni raz bowiem, odnieśli tam zwycięstwo w 2003 roku. Sobotni pojedynek przebiegał już jednak po dyktando graczy z Janikowa. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Kieżuna od pierwszych minut przejęła inicjatywę na boisku, którą udokumentowała w 41 minucie. Wtedy właśnie za sprawą Piotra Nowosielskiego Unia wyszła na prowadzenie 1:0. Po godzinie gry był już jednak remis. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował były gracz janikowskiej drużyny ? Branko Rasić, a do wyrównania strzałem głową doprowadził Mariusz Piotrowski. Losy meczu rozstrzygnęły się w 71 minucie, kiedy to indywidualną akację przeprowadził Marcin Tarnowski. Podał on piłkę do Krzysztofa Filipka i ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1.

- Naszą największą wadą na jesień była przede wszystkim skuteczność. Mieliśmy aż pięć bezbramkowych remisów, z których przynajmniej cztery powinny sie zakończyć naszą wygraną. Tak więc nad tym przede wszystkim musimy popracować jeśli chcemy na wiosnę odnosić zwycięstwa. - wyjawił Maciej Mysiak, piłkarz janikowskiej drużyny.

Unia udanie rozpoczęła rundę wiosenną. Kolejny rywal, z którym zmierzy się zespół Zbigniewa Kieżuna także nie należy do najłatwiejszych. Będzie to bowiem Nielba Wągrowiec plasującą się obecnie na drugiej pozycji w ligowej

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL