Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Boban Nikołow (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Boban Nikołow (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)

Eliminacje Euro 2020. Krychowiak patrzy z optymizmem na turniej. "Mamy doświadczenie z dwóch imprez"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po pokonaniu Macedonii Północnej 2:0 w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020 Polacy zapewnili sobie udział w kolejnym mistrzowskim turnieju. - Będziemy mogli odpowiednio się przygotować - podkreślił Grzegorz Krychowiak po meczu.

Po Euro 2016 i MŚ 2018 reprezentacja Polski awansowała do trzeciego turnieju z rzędu. Gracze Jerzego Brzęczka udział w mistrzostwach Europy 2020 zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem eliminacyjnej fazy grupowej.

Grzegorz Krychowiak podkreśla, że na przyszłorocznym turnieju powinno zaprocentować doświadczenie. - Mamy doświadczenie z dwóch poprzednich imprez, gdzie jedna nam wyszła, a druga kompletnie nie. Teraz będziemy mogli odpowiednio przygotować się do tego turnieju, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Pokazać, że jesteśmy w stanie coś na tych mistrzostwach osiągnąć - podkreślił na łamach TVN 24 gracz Lokomotiwu Moskwa.

Przeciwko Macedonii Północnej (2:0) Krychowiak zagrał nieco z przodu w linii pomocy, podobnie jak w rosyjskim klubie. 29-latek dobrze spisał się w tej roli. Stworzył kilka okazji i miał ważną asystę drugiego stopnia przy pierwszym golu. 

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Reca szczęśliwy po awansie. "Dla mnie to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu"

Z kolei za Krychowiakiem dobre zawody rozgrywał inny środkowy pomocnik - Jacek Góralski. - Mogłem więcej podłączać się do akcji ofensywnych, bo wiedziałem, że za plecami jest zawodnik, który będzie mnie asekurował - podkreślił "Krycha".

Były zawodnik PSG jest też zadowolony z meczu z Macedonią Północną. - Ten mecz pokazał, że możemy dobrze atakować i dobrze bronić - podkreślił Krychowiak.

Czytaj teżEliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna. Joker-ów 2-óch, nowa rola Lewandowskiego, Krychowiak jak Pirlo

Czytaj teżEliminacje Euro 2020. "Nie dajmy się zwariować". Twitter gratuluje i przestrzega po meczu Polska - Macedonia Północna

Czy Brzęczek powinien dalej stawiać na duet Krychowiak - Góralski w środku boiska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL