Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze reprezentacji Polski Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Bilety na mecze Euro 2020. Znamy ceny. Sprawdź, kiedy i gdzie można kupić

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reprezentacja Polski zapewniła sobie już awans do mistrzostw Europy 2020. Kibice na zakup biletów muszą poczekać do grudnia. Znamy już za to ceny wejściówek na poszczególne stadiony.

W turnieju finałowym Euro 2020, który odbędzie się w dniach 12 czerwca - 12 lipca 2020 r., wystąpią aż 24 reprezentacje. Wśród pewnych gry w mistrzostwach Europy są już zawodnicy Jerzego Brzęczka, którzy w niedzielę pokonali na Stadionie Narodowym w Warszawie Macedonię Północną 2:0. 

Na przyszłorocznej imprezie kibiców z pewnością czeka wiele podróży. Turniej odbędzie się bowiem w 12 miastach w całej Europie - Amsterdamie (Holandia), Baku (Azerbejdżan), Bilbao (Hiszpania), Budapeszcie (Węgry), Bukareszcie (Rumunia), Dublinie (Irlandia), Glasgow (Szkocja), Kopenhadze (Dania), Londynie (Anglia), Monachium (Niemcy), Rzymie (Włochy) i Sankt Petersburgu (Rosja).
Otwarta sprzedaż biletów na Euro 2020 zostanie otwarta w grudniu bieżącego roku - po losowaniu grup. Kibice po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie UEFA, będą mogli ubiegać się o wejściówki na wszystkie mecze danej reprezentacji (tzw. "follow my team"). "Kibice mogą ubiegać się o bilety, jeśli spełniają kryteria określone przez ich krajowe federacje piłkarskie" - czytamy na stronie UEFA.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"


Cena biletów jest zależna od miejsca rozgrywania meczu, a także fazy turnieju. Na każde spotkanie obowiązują 3 kategorie cenowe. Na mecze grupowe i 1/16 finału wejściówki, w zależności od stadionu, kosztują 30 albo 50 euro w trzeciej kategorii, 75 albo 125 euro w drugiej kategorii i 125 albo 185 euro w pierwszej kategorii. Tańsze bilety obowiązują jedynie na mecze w Baku, Bukareszcie i Budapeszcie. 

Droższe bilety obowiązują na mecz otwarcia w Rzymie i ćwierćfinały w Rzymie, Monachium i St. Petersburgu - w zależności od kategorii, 75, 145 lub 225 euro. Za bilety na ćwierćfinałowe spotkanie w Baku zapłacimy 30, 75 lub 125 euro.

Za obejrzenie półfinałowych meczów, które odbędą się w Londynie, trzeba już zapłacić 195, 345 lub 595 euro. Z kolei na finał, również w stolicy Anglii, bilety kosztują aż 295, 595 lub 945 euro.

Czytaj teżEliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna: Krzysztof Piątek chciałby grać więcej

Czytaj teżEuro 2020. Michał Kołodziejczyk: Kto nie skacze, ten zdrajca (komentarz)

Będziesz starał(a) się o bilety na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL