Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alexis SanchezGetty Images / Claudio Villa - Inter / Na zdjęciu: Alexis Sanchez

Serie A. Groźna kontuzja Alexisa Sancheza. W tym roku już nie zagra

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Alexis Sanchez doznał kontuzji kostki podczas zgrupowania reprezentacji Chile. Po badaniach okazało się, że czeka go dłuższa przerwa i w tym roku najprawdopodobniej już nie zagra.

W meczu pomiędzy Kolumbią i Chile Alexis Sanchez opuścił boisko w 88. minucie. Powodem był uraz kostki, który uniemożliwił dalszą grę. Po przeprowadzeniu dokładnych badań okazało się, że chilijski piłkarz w tym roku może nie wybiec na boisko. Jak informuje "Daily Mail", kontuzja jest poważniejsza niż początkowo przypuszczano.

Chilijska federacja potwierdziła, że Alexis Sanchez uszkodził ścięgno w lewej kostce. - Wydawało się, że to był niewielki cios. Graliśmy z przeciwnikiem o innych predyspozycjach fizycznych - tłumaczył trener kadry Chile, Reinaldo Rueda. Piłkarz już opuścił zgrupowanie i ma się leczyć w Mediolanie.

Kontuzja Sancheza to ogromny cios dla Interu Mediolan. Chilijczyk w czterech meczach strzelił dla tego klubu jedną bramkę, ale uznawany jest za jednego z liderów mediolańskiego zespołu. Kilkutygodniowa przerwa w treningach pokrzyżowała plany Antonio Conte, który m.in. na Sanchezie chciał oprzeć grę swojej drużyny.

Inter Mediolan w tabeli Serie A zajmuje drugie miejsce i do liderującego Juventusu Turyn traci jeden punkt.

Zobacz także:
Eliminacje Euro 2020. Dariusz Tuzimek: Mocny głos liderów obudził tę kadrę (felieton)
Eliminacje Euro 2020. Marek Wawrzynowski: Awans jest, gra reprezentacji Polski nie przekonuje (felieton)

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL