Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Piękny gest Roberta Lewandowskiego. "Wszystkiego najlepszego mój przyjacielu"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W 2017 roku niepełnosprawny Franek wyprowadził na murawę Stadionu Narodowego Roberta Lewandowskiego przed meczem Polska - Czarnogóra. Kapitan Biało-Czerwonych nie zapomniał o chłopcu i dwa lata później złożył mu życzenia urodzinowe.

"Wszystkiego najlepszego mój przyjacielu" - napisał w języku angielskim na swoim profilu na Instagramie (w tzw. instastories) Robert Lewandowski i dodał do tego wspólne zdjęcie z Frankiem Trzęskowskim.

Chłopiec cierpi na chorobę genetyczną (tzw. SMARD1). Jest to rdzeniowy zanik mięśni z niewydolnością oddechową pierwszego typu. Franek porusza się na wózku inwalidzkim i nie oddycha samodzielnie. 

Czytaj także: prestiżowe wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego

W 2017 roku Robert Lewandowski spełnił wielkie marzenie chorego chłopca. Franek napisał list do kapitana reprezentacji Polski, w którym podkreślił, że chciałby spotkać się z napastnikiem i marzy o wyprowadzeniu Roberta Lewandowskiego na murawę przed meczem reprezentacji. 

31-latek przeczytał list i spełnił marzenie chłopca. W październiku 2017 roku, podczas hymnów przed meczem Polska - Czarnogóra w eliminacjach do MŚ 2018, Franek siedział obok Roberta Lewandowskiego, a wcześniej towarzyszył kapitanowi Biało-Czerwonych podczas wyjścia z tunelu na murawę Stadionu Narodowego. 

We wtorek, 15 października, Franek skończył 9 lat. Jego mama prowadzi stronę internetową mojsynfranek.pl, na której opisuje walkę z chorobą jej syna. Do tej strony, w swoim wpisie urodzinowym dla Franka, odsyła kibiców również Robert Lewandowski.

Czytaj także: rozśpiewany Robert Lewandowski po awansie Polski na Euro 2020


ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Reca szczęśliwy po awansie. "Dla mnie to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu"

Komentarze (9):

 • Jan Kozietulski Zgłoś
  "(...)Na Instagramie obserwuje go [lewandowskiego] 15,6 miliona użytkowników, a jeden jego post wyceniany jest na ok. 220 tysięcy złotych(...)"- cytat z Interii w dniu 16.10.2019.
  Czytaj całość
  Tyle na temat BEZINTERESOWNOŚCI klauna z "9" i życzeń dla chłopca z Polski w języku angielskim.Kołodziejczyk - zrozumiało, czy za szybko albo/i za trudne?
  • Jan Kozietulski Zgłoś
   Kołodziejczyk - kto usunął mój panegiryk na cześć autora "pięknego gestu" - zwrócenia się do niepełnosprawnego Polaka w (...) języku angielskim i upublicznienia tego aktu
   Czytaj całość
   przedmiotowego potraktowania chłopca we własnej akcji PR na Instagramie? MELDOWAĆ!
   • ZK590 Zgłoś
    ZAWSZE twierdzę, że Robert to osoba z klasą i kulturą.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL