Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim LoewGetty Images / Alexander Hassenstein / Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew

Eliminacje Euro 2020. Joachim Loew rozwiązał radę drużyny w reprezentacji Niemiec

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Rada drużyny w reprezentacji Niemiec istniała już tylko teoretycznie. Sztab szkoleniowy po konsultacjach z piłkarzami postanowił zrezygnować z takiego rozwiązania.

Rady drużyny istnieją w większości klubów i krajowych reprezentacji. Najczęściej należą do niej najbardziej doświadczeni zawodnicy. To oni często mają decydujący głos w kwestiach organizacyjnych i mają najbliższy kontakt ze sztabem szkoleniowym.

Eliminacje Euro 2020. Pewny triumf Niemców, mimo czerwonej kartki na początku meczu >>

W reprezentacji Niemiec już nie ma rady drużyny. Taką decyzję podjął Joachim Loew, a wcześniej konsultowano ją z zawodnikami. Uznano, że takie rozwiązanie już się nie sprawdza w niemieckiej kadrze.

Rada ostatnio i tak istniała tylko teoretycznie. Do tej pory tworzyli ją Thomas Mueller, Jerome Boateng, Mats Hummels, Manuel Neuer oraz Toni Kroos. Pierwszych trzech piłkarzy już jednak nie ma w drużynie narodowej, a Loew nikogo nie wybrał na ich miejsce.

Juergen Klopp nie wyklucza objęcia reprezentacji Niemiec. "Ale nie teraz" >>

Niemcy jeszcze się zastanawiają na jaki model zarządzania drużyną się zdecydować. Dyrektor kadry Oliver Bierhoff zdradził, że jednym z rozwiązań będzie stworzenie aplikacji na smartfona, dzięki której piłkarze będą mogli się kontaktować przez cały rok.

Niemcy jeszcze nie są pewni awansu na Euro 2020 i w grupie C zajmują drugie miejsce. W listopadzie zagrają z Białorusią (16.11) i Irlandią Północną (19.11).

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Reca szczęśliwy po awansie. "Dla mnie to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu"

Czy Niemcy awansują na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL