Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Śląska WrocławGetty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

PKO Ekstraklasa. Miasto odkupi akcje w Śląsku Wrocław

Dawid Borek
Dawid Borek
Do 25 października miasto Wrocław odkupi od Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego udziały w piłkarskim Śląsku Wrocław. Po transakcji miasto będzie w posiadaniu ponad 99 proc. udziałów.

Wrocław (aktualnie posiadacz ponad 56. proc akcji) odkupi od Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego ok. 43 proc. akcji piłkarskiego Śląska. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że miasto na udziały wyda ok. 5 mln zł.

Oświadczenie miasta:

"15 października miasto Wrocław uzgodniło warunki nabycia 22 962 akcji Wrocławskiego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław S.A. Tym samym będzie mogło autonomicznie decydować o jego losie, mając w posiadaniu 99,11 procent akcji.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę Wrocławskiemu Konsorcjum Sportowemu (Rafał Holanowski - Supra Brokers, Stanisław Han - Hasco Lek i Marek Nowara - Inter System), które kilka lat temu przejęło pakiet udziałów piłkarskiego Śląska. Umowa przedmiotowa zostanie podpisana do 25 października.

ZOBACZ WIDEO: Sebastian Szymański wygranym zgrupowania. "Rozwiązał największy problem"

Klub znajduje się obecnie w najlepszej sytuacji od kilku lat. Po 11 kolejkach zajmuje szóste miejsce w PKO Ekstraklasie, tracąc tylko trzy punkty do lidera rozgrywek. Średnia frekwencja na meczach we Wrocławiu to 17 tysięcy widzów, podczas gdy w poprzedniej edycji rozgrywek wyniosła ona 9 tysięcy. Coraz większe sukcesy odnoszą również młodzieżowe zespoły klubowej akademii.

Miasto Wrocław zostanie wyeksponowane na meczowych koszulkach pierwszej drużyny. Trafi także na trykoty ekipy rezerw, występującej w rozgrywkach III ligi.

W czwartek, 17 października, podczas sesji Rady Miejskiej, na bieżące potrzeby klubu ma zostać przeznaczona, w formie dotacji, kwota 3 mln złotych."

Zobacz też:
PKO Ekstraklasa. Piotr Celeban kontuzjowany. Dłuższa przerwa obrońcy Śląska Wrocław
PKO Ekstraklasa. Z jednej serii w drugą. Śląsk długo czeka na zwycięstwo

Komentarze (1):

  • niewks Zgłoś
    Ale hucpa! Takie plany i taki wykon. Na torowiska nie ma, na drogi nie ma, na lodowiska nie ma, ale na patałachów bedzie kilkadziesiat baniek rocznie. Wstyd Surtyk, wstyd!

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL