Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek East News / Pacific Press/Sipa USA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Serie A. Dobra wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Polak będzie wykonywał rzuty karne w AC Milan

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek nadal będzie wykonywał rzuty karne podczas meczów AC Milan. Taką decyzję podjął nowy trener Stefano Pioli. W ten sposób chce dodać Polakowi pewności siebie.

W zeszłym sezonie Krzysztof Piątek był rewelacją Serie A, ale w obecnych rozgrywkach zawodzi. Polak w siedmiu meczach tylko dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. W obu przypadkach skutecznie wykonywał rzuty karne. Z akcji gola nie strzelił, a za taki stan rzeczy obarczono byłego już trenera Marco Giampaolo, który nie potrafił znaleźć odpowiedniej taktyki pod polskiego napastnika.

Giampaolo w klubie już nie ma, a jego obowiązki przejął Stefano Pioli. Włoski trener zapewnia, że ma plan na reprezentanta naszego kraju. Jego zadaniem jest przywrócenie skuteczności Piątkowi. W tym ma pomóc dalsze wykonywanie przez Polaka rzutów karnych.

To, że Piątek został wyznaczony do wykonywania rzutów karnych, potwierdził inny piłkarz AC Milan, Franck Kessie. - To ma służyć pewności siebie Krzysztofa Piątka. Trener powiedział, że osoba wykonująca rzuty karne ma być napastnikiem. Gdy piłkarz grający na tej pozycji nie zdobywa bramek, musi strzelić je z rzutów karnych, by poprawić swoją sytuację - powiedział Kessie w rozmowie ze "Sport Mediaset".

Piątek w swojej karierze wykorzystał piętnaście z siedemnastu rzutów karnych. Nieco lepszy bilans ma Kessie, który na dwanaście prób pomylił się tylko raz. Pioli jako trener Milanu zadebiutuje w niedzielę w meczu przeciwko US Lecce. Jego początek wyznaczono na godzinę 20:45.

Zobacz także:
Serie A. Stefano Pioli ma plan na Krzysztofa Piątka i spółkę. Piłkarze AC Milan "za dużo myślą"
Serie A. AC Milan znacznie pod kreską. 148 mln euro deficytu w budżecie

ZOBACZ WIDEO: Sebastian Szymański wygranym zgrupowania. "Rozwiązał największy problem"Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Krzysztof Piątek zdobędzie gola w meczu z US Lecce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL