Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony

La Liga. Przeniesienie El Clasico coraz bardziej prawdopodobne

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Wydaje się, że rozegranie tego meczu zgodnie z planem nie jest rozsądne - powiedziała hiszpańskim mediom osoba z tamtejszego rządu. Przeniesienie El Clasico (zaplanowane na 26 października) na inny termin staje się coraz bardziej prawdopodobne.

W Katalonii wciąż wrze. Protesty i masowe manifestacje ludności, która potępia decyzje Sądu Najwyższego i wyroki wobec dziewięciu separatystów (więcej TUTAJ) oddziałują na wszystkie sfery życia w regionie, także na sport.

26 października na Camp Nou miało dojść do pierwszego w tym sezonie El Clasico. Jednak wobec niestabilnej sytuacji i planowanym wiecu dokładnie na ten sam dzień, rozegranie meczu Barcelony z Realem Madryt stanęło pod ogromnym znakiem zapytania.

Dziennik "Marca" dotarł do osoby z hiszpańskiego rządu, która anonimowo zabrała głos w tym temacie.

ZOBACZ WIDEO: Sebastian Szymański wygranym zgrupowania. "Rozwiązał największy problem"


- Wydaje się, że rozegranie tego meczu zgodnie z planem nie jest rozsądne - ocenił człowiek związany z ministerstwem sportu.

Dodajmy, że początkowo pojawił się plan, by spotkanie przenieść na Santiago Bernabeu w Madrycie, na co jednak nie zgodziły się oba kluby (więcej TUTAJ).

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobne wydaje się przeniesienie meczu na inny termin. Według hiszpańskiej prasy spotkanie miałoby się odbyć w grudniu, dokładnie 18 dnia tego miesiąca.

Ostateczna decyzja co do terminu El Clasico należy do władz La Liga oraz do hiszpańskiego rządu.

Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Czy El Clasico powinno się odbyć zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL