Najnowsze Wyniki/Kalendarz
sędzia piłkarskiPAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: sędzia piłkarski

Dotkliwa kara za uderzenie sędziego. Krystian B. nie zagra przez dwa lata

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Na dwa lata zdyskwalifikowany został Krystian B., który uderzył sędziego po meczu IV ligi Skalnik Gracze - Start Namysłów. Decyzję w czwartek podjął Opolski Związek Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że do przykrego zdarzenia doszło po zakończeniu sobotniego meczu IV ligi pomiędzy Skalnikiem Gracze a Startem Namysłów (2:0). Jeden z graczy gości, który otrzymał żółtą kartkę Krystian B., podszedł do sędziego i go uderzył.

- Zalałem się krwią i już mało widziałem. Na szczęście szybko została udzielona mi pomoc, a moi asystenci wezwali policję - powiedział sędzia Michał Bieniusa w rozmowie z gol24.pl (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Czytaj także: Afera w PZPN. Wiceprezes związku wyklucza działaczkę, która domaga się pieniędzy

Sprawą zajął się Opolski Związek Piłki Nożnej. W najnowszym komunikacie poinformowano o karze, jaka została nałożona na zawodnika Startu Namysłów.

Za "wybitnie niesportowe zachowanie wobec sędziego po zakończeniu zawodów i naruszenie jego nietykalności cielesnej" związek nałożył na niego karę dwóch lat dyskwalifikacji. Oznacza to, że będzie mógł wrócić na boisko najwcześniej 13 października 2021 roku.

Czytaj także: Terminator Robert Lewandowski. Od sześciu lat nie opuścił meczu w kwalifikacjach

Zdarzenie bada policja. Prawdopodobnie zawieszenie nie będzie jedyną karą, jaką otrzyma Krystian B.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL