Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sędzia Szymon PawłowskiFacebook / facebook.com/MksOrzelTrzcinskoZdroj / Sędzia Szymon Pawłowski

Sędzia uderzony w twarz i opluty. Posypały się surowe kary

Dawid Borek
Dawid Borek
Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wymierzył kary za skandaliczne zachowania dwóch piłkarzy, do których doszło w meczu Pomorzanka Jarosławsko - Zorza II Dobrzany. Nie było taryfy ulgowej.

Pod koniec spotkania Pomorzanka Jarosławsko - Zorza II Dobrzany sędzia meczu, 17-letni Szymon Pawłowski, został zaatakowany przez jednego z piłkarzy gospodarzy. Do incydentu doszło tuż po tym, jak arbiter pokazał zawodnikowi Pomorzanki żółtą kartkę za wulgarną odzywkę.

Ukarany piłkarz wziął rozbieg i uderzył głową w twarz sędziego, który zamroczony padł na murawę. Podczas gdy zawodnicy gości pomagali rozjemcy w zejściu do szatni, bramkarz gospodarzy podbiegł jeszcze do Pawłowskiego i splunął mu w twarz. Za to zachowanie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. Skandalicznym zachowaniem zawodników zajął się też Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, który w stosunku do agresorów wymierzył surowe kary. Konsekwencje mocno odczuje też ich klub.

Pomorzanka Jarosławsko została wykluczona z rozgrywek Klasy B w sezonie 2019/2020. Na Krystiana B. nałożono karę 5 lat dyskwalifikacji, natomiast Karol W. został zdyskwalifikowany na trzy lata. Pierwszy uderzył sędziego Pawłowskiego, drugi opluł.

Spotkanie zostało przerwane przy stanie 1:1. Drużynie gości prawdopodobnie zostanie przyznany walkower.

Zobacz też:
Dotkliwa kara za uderzenie sędziego. Krystian B. nie zagra przez dwa lata
Piłka nożna. Ebi Smolarek podał "11" stulecia. Wybór byłego reprezentanta wywołał burzę w sieci

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"

Komentarze (6):

 • Fajka13 Zgłoś
  Powtórzę się :"Słowa otuchy i wsparcia dla młodego sędziego, a dla zwyrodnialców: ...tego co grał na bramce wyrzucić, temu drugiemu maksymalny wymiar kary !!! Dla zdrowotności i
  Czytaj całość
  ku przestrodze innym !!!! BEZ LITOŚCI !!!..." - pisałem to już 3 dni temu...
  • Wojtek Roczniak Zgłoś
   A policja uzna że to mała szkodliwość społeczna czynu, sprawy nie będzie żadnej, jeśli poszkodowany chce to może skarżyć ich z powództwa cywilnego. Co innego gdyby sędzią był
   Czytaj całość
   policjant wówczas dotkniecie go to byłoby naruszenie nietykalności cielesnej i 3 lata jak nic.
   • Mieszko Zgłoś
    To powinna być sprawa w sądzie odrazu! A nie jakieś tam zawieszenia śmieszne...
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL