Najnowsze Wyniki/Kalendarz
sędzia Fernando Rapallini korzystający z systemu VARGetty Images / Boris Streubel - FIFA / Na zdjęciu: sędzia Fernando Rapallini korzystający z systemu VAR

Serie A. Kamery VAR przeciw rasistom. Interesujący pomysł Włochów

Dawid Borek
Dawid Borek
Serie A będzie wykorzystywała kamery odpowiedzialne za system VAR do zwalczania rasistowskich zachowań na stadionach. Pomysł Włochów brzmi bardzo interesująco.

Co rusz słyszy się o rasistowskich incydentach we Włoszech i nie tylko. Z piłkarzy występujących w Serie A na tle rasowym obrażani byli m.in. Juan JesusBlaise Matuidi, Romelu Lukaku, Moise Kean i Kalidou Koulibaly, ale lista ofiar jest zdecydowanie dłuższa. 

Najnowszym pomysłem do walki z rasistami jest wykorzystanie kamer VAR. System miałby pomóc w identyfikacji m.in. tych osób, które śpiewać będą rasistowskie pieśni na stadionach.

- Niezależnie od tego, czy pieśni będzie wykonywała jedna, dwie czy dziewięć osób, potrzebna jest interwencja - mówi stanowczo prezydent włoskiej federacji Gabriele Gravina dla "Sky".

ZOBACZ WIDEO: Dostawca murawy na PGE Narodowy zrugał Kamila Glika. "To oburzające"

Rasiści będą surowo karani. Włoski rząd planuje zaostrzenie prawa karnego, pracuje nad tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 

- Kluby dysponują technologią umożliwiającą identyfikację osób odpowiedzialnych za zabronione czyny. Ten system z pewnością przyniesie wspaniałe wyniki, wkrótce go wprowadzimy - zapowiada Gravina.

- Możemy wygrać bitwę przeciwko rasizmowi, jeśli wszyscy będziemy zjednoczeni i skoncentrowani na wspólnym celu, którym jest usunięcie rasistów z naszych stadionów. W tym celu zastosujemy system VAR - podkreśla prezydent włoskiej federacji.

Przypomina też ostatnie incydenty z meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2020 pomiędzy Bułgarią i Anglią (0:6). Miejscowi pseudokibice dopuścili się nazistowskich gestów i rasistowskich zachowań w stosunku do czarnoskórych piłkarzy zespołu gości. Na stadionie słychać było wulgarne przyśpiewki, a także odgłosy małp.

- To, co wydarzyło się w Sofii, potwierdza fakt, że rasizm jest podłym zjawiskiem rozpowszechniającym się na całym kontynencie. Należy potępiać go z najwyższą surowością - zaznacza Gravina.

Zobacz też:
Eliminacje Euro 2020. Krasimir Bałakow przeprasza reprezentację Anglii
Eliminacje Euro 2020. Bułgaria - Anglia. Christo Stoiczkow nie wytrzymał. Legenda popłakała się w telewizji (wideo)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL