Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dries MertensGetty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Dries Mertens

Serie A. Mertens i Callejon mogą odejść z Napoli. Piłkarzy kuszą Chiny

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Choć zarówno Jose Callejon jak i Dries Mertens to czołowe postacie Napoli, to ich przyszłość we Włoszech wcale nie jest jasna. Obu wkrótce kończą się kontrakty, a ich usługami zainteresowani są Chińczycy.

Dries Mertens oraz Jose Callejon od lat stanowią o sile Napoli. I właśnie w tym przysłowiowy "pies pogrzebany". Obaj bowiem mają już 32 lata, a ich kontrakty wygasają wraz z końcem kolejnego sezonu, gdy w ich metrykach widnieć już będzie liczba 33. 

Czytaj także: Bundesliga. Jak pobić 40-bramkowy rekord Gerda Muellera? Tylko Robert Lewandowski jest w stanie tego dokonać

W związku z powyższym, właściciel klubu - Aurelio De Laurentiis obawia się, że nie będzie w stanie rywalizować z ewentualną ofertą dla piłkarzy z Chin. Sam bowiem nie zamierza przepłacać wiekowych już zawodników. 

Czytaj także: La Liga. El Clasico przełożone. Duże zamieszanie z nową datą meczu

- Każdy gracz ma określoną wartość, zależną od tego gdzie gra, jak gra, ile ma lat i co robi - powiedział De Lauretniis w rozmowie ze Sky Sport Italia. - Jeśli chcą się sprzedać do Chin, dać się przepłacić za g**niane życie przez dwa lub trzy lata, to ich problem. Nie mogę uznać Chin za konkurencyjne. Chiny są daleko w tyle. Jeśli oni uznają, że są blisko - to ich problem - dodał. 

De Laurentiis wydaje się być pogodzony z losem, że może nie mieć wpływu na decyzję Mertensa oraz Callejona. - W życiu musisz wybrać, czy chcesz być szczęśliwy i znaleźć pracę, którą lubisz, czy pracować tylko dla pieniędzy. Dla mnie pieniądze są tylko środkiem, a nie celem. Jeśli są celem dla nich, to powinni jechać do Chin - powiedział Włoch.

ZOBACZ WIDEO: Dużo pracy przed Jerzym Brzęczkiem. "Budowanie relacji jest szalenie ważne"

Czy De Laurentiis powinien zabiegać o zatrzymanie w Neapolu Mertensa i Callejona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL