Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga Wisła Sharks podczas meczu Wisła Kraków - Legia WarszawaNewspix / Na zdjęciu: flaga Wisła Sharks podczas meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa

PKO Ekstraklasa. Szymon Jadczak ujawnia, ile pieniędzy mogła stracić Wisła Kraków

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
10 mln złotych - tyle zdaniem Szymona Jadczaka mogła stracić Wisła Kraków na skutek działań kibiców. Dziennikarz śledczy ujawnia, co działo się, kiedy na Reymonta rządzili "Sharksi".

- Dotychczas prokuratura wyliczyła, że w sumie - razem z pieniędzmi, które Wisła straciła w związku z odejściem piłkarzy z powodu zaległości w wypłatach kontraktów - to około 10 mln zł - mówi Szymon Jadczak w rozmowie z Jarosławem K. Kowalem z "Gazety Wyborczej".

Jadczak mówi, że po części zaczyna rozumieć motywację "Miśka", a więc dawnego lidera "Sharksów". Twierdzi, że "Misiek" naprawdę "kochał Wisłę". Na ripostę dziennikarza, że także brał swoją działkę pieniędzy z klubu, odparł, że "brał, ale się nie cieszył".

- Gdybym z perspektywy czasu miał spojrzeć na bohaterów tej historii, uznałbym "Miśka" za najinteligentniejszego z nich. Takiego, który myślał najbardziej perspektywicznie. Był przeciwny temu, by "Sharksi" wchodzili do klubu. Wiedział, że skończy się to tragicznie, i miał rację. Okazało się jednak, że nie był władcą absolutnym - wyjaśnił Jadczak.

ZOBACZ WIDEO: Dostawca murawy na PGE Narodowy zrugał Kamila Glika. "To oburzające"

W środę ukazała się jego książka "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków", gdzie szczegółowo opisał, jak grupa kibiców okradła klub, a działacze współpracowali z gangsterami. 

W niedawnej rozmowie z Markiem Wawrzynowskim z WP SportoweFakty mówił, że wszyscy "bohaterowie" jego reportażu trafili do aresztu. - Właściwie wszyscy kluczowi bohaterowie mojego reportażu trafili za kratki i mają literki zamiast nazwisk. A pamiętam, jaka wybuchła dyskusja, że w reportażu skróciliśmy wiceprezesowi nazwisko - przyznał w połowie września.

Jadczak pochwalił obecną Wisłę Kraków za sposób zarządzania. Mówi, że to "wzór", ale szybko dodaje, iż "jak znam życie - wkrótce młodsze pokolenie pewnie znów spróbuje dojść do głosu".

Zobacz takżeReprezentacja Polski awansuje w rankingu FIFA. W czołówce bez zmian

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Boniek porównał Lewandowskiego do Lubańskiego. "Ponad 40 lat różnicy, a jakie podobieństwo"

Komentarze (3):

 • pan.artur Zgłoś
  To w końcu ten Pan Misiek jest dobry czy zły? Pan Jadczak zaczyna gadać jak Wałęsa który jest Za a nawet Przeciw.
  • Neros Zgłoś
   Ta, bo on wie ile :D komiczne są te pseudodziennikarskie teorie. W d.pie byl i g.wno widział tak naprawdę ten jadczak
   • 0nyx Zgłoś
    teraz to samo próbują zrobić ich koledzy po szalu w Ruchu Chorzów więc czeka nas powtórka z rozrywki i rozkradanie trupa. to tylko pokazuje jacy to ludzie , kibole Wisły i Ruchu, i że
    Czytaj całość
    całkowitą rację miał Śląsk i Lechia całkowicie odcinając się od tej patologii i nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL