Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sadio Mane (Liverpool FC) Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Sadio Mane (Liverpool FC)

Premier League. Szczere wyznanie Sadio Mane. "Dlaczego miałbym chcieć 10 Ferrari? W jaki sposób pomoże to światu?"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Sadio Mane w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że nie interesuje go życie w luksusie. Zdecydowanie bardziej woli przeznaczać pieniądze na pomoc potrzebującym.

Senegalczyk notuje w tym sezonie bardzo dobre wyniki, czego dowodem jest osiem bramek i dwie asysty zaliczone w dotychczasowych 11 meczach Liverpoolu. "The Reds" są liderem Premier League z kompletem zwycięstw.

Mane pozostaje przy tym skromną osobą. W rozmowie z portalem nsemwoha.com powiedział, że nie potrzebuje kilku samochodów, ani drogich przedmiotów, aby być szczęśliwym.

Czytaj także: Znów się zaczyna: Paul Pogba, Zinedine Zidane i kosmiczne pieniądze dla Man Utd

- Dlaczego miałbym chcieć dziesięć Ferrari, dwadzieścia diamentowych zegarków albo dwa samoloty? Co te przedmioty zrobią dla mnie i dla świata? Byłem głodny i musiałem pracować fizycznie. Przetrwałem ciężkie czasy, gdy grałem w piłkę boso. Nie miałem wykształcenia i wielu innych rzeczy. Teraz, dzięki temu, że zarabiam dzięki piłce nożnej, mogę pomóc innym ludziom - powiedział Sadio Mane.

- Zbudowałem szkołę, stadion, zapewniam ubrania, buty i żywność dla osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Ponadto daję 70 euro miesięcznie osobom będącym w najgorszej sytuacji w Senegalu. To przyczynia się do poprawy ich gospodarki rodzinnej. Nie potrzebuję luksusów, wolę, aby moi rodacy otrzymali część tego, co dało mi życie - dodał zawodnik Liverpoolu.

Czytaj także: Będzie walka o wielki talent. Czołowe kluby zainteresowane Erlingiem Halandem
Sadio Mane do Liverpoolu trafił w 2016 roku z Southampton FC. Jego obecna umowa z "The Reds" obowiązuje do 30 czerwca 2023.

ZOBACZ WIDEO: Dostawca murawy na PGE Narodowy zrugał Kamila Glika. "To oburzające"

Czy zaimponowała ci postawa Sadio Mane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL