Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Manchesteru UnitedNewspix / EXPA/ Focus Images/ Steve O'Sullivan / Na zdjęciu: drużyna Manchesteru United

Premier League. Szejk Mohammad bin Salman nie odpuszcza ws. Manchesteru United. Na stole leży 3,5 mld euro

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Następca tronu Arabii Saudyjskiej, książę Mohammad bin Salman, ostatnio złożył kolejną - trzecią - ofertę zakupu Manchesteru United. W grę wchodzi kwota 3,5 mld euro.

Brytyjskie gazety piszą o trzeciej już próbie przejęcia Manchester United przez szejka Mohammada bin Salmana z Arabii Saudyjskiej. Nie jest żadną tajemnicą, że rodzina księcia i następcy tronu posiada majątek o wartości - w przeliczeniu na euro - ok. 990 mld.

"Właściciele Manchesteru United będą musieli odnieść się do kolejnej oferty złożonej przez Mohammada bin Salmana, która tym razem może opiewać na kwotę 3,5 mld euro. W przeszłości klub z Old Trafford odrzucił dwie oferty szejka" - dowiedział się "Daily Mirror".

Dziennik podkreśla, że Mohammad bin Salman jest bardzo zainteresowany przejęciem zespołu Czerwonych Diabłów, ponieważ chciałby stoczyć pojedynek na boisku piłkarskim z konkurentami z Bliskiego Wschodu (właścicielami Manchesteru City są Katarczycy).

ZOBACZ: Piłkarze są bardziej narażeni na choroby mózgu niż reszta populacji. Szokujące wyniki badań w Szkocji >>

Manchester United jest obecnie własnością amerykańskiej rodziny Glazerów (od 2005 roku). Klub jest zadłużony. Czy Glazerowie zdecydują się na sprzedaż? Amerykanie na początek podobno chcieliby pozbyć się 13-procentowego pakietu akcji klubu, w posiadaniu którego jest Kevin Glazer.

ZOBACZ: Premier League. Manchester United - Liverpool. Jose Mourinho: Klopp dostał rybę >>

ZOBACZ WIDEO: The Championship. Cardiff zagrało do końca i wyszarpało punkt. Piękny gol z rzutu wolnego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL