Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sinisa MihajlovićGetty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Sinisa Mihajlović

Sampdoria Genua czeka na Sinisę Mihajlovicia. Klub przygotował powitanie

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Serbski trener, Sinisa Mihajlović, leczy białaczkę. Szkoleniowiec liczy na to, że uda mu się usiąść na ławce, ale decyzja zapadnie w ostatniej chwili.

W lipcu tego roku trener Bolonii, Sinisa Mihajlović musiał opuścić zespół. Klub zamieścił komunikat, informując o chorobie swojego szkoleniowca. Nikt nie wiedział jednak, o jaką chorobę chodzi. Wiadomo było jedynie, że musi poddać się mocnemu leczeniu.

Kibice podejrzewali, że chodzi o nowotwór. Szybko się to potwierdziło, o czym poinformował sam Mihajlović.

- Ostatnio przeszedłem wiele badań, które niestety wykazały pewne anomalie, których nie miałem cztery miesiące temu. Kiedy dostałem wiadomość, że mam białaczkę, to otrzymałem wielki cios. Siedziałem i całymi dniami płakałem, a całe życie przelatywało mi przed oczami - opowiadał (więcej informacji TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Juventus - Bologna: świetne interwencje Skorupskiego nie pomogły [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Szkoleniowiec zespołu, w którym występuje polski bramkarz Łukasz Skorupski, poddał się pierwszej i drugiej chemioterapii. Według włoskich mediów, czuje się dobrze, jednak przed szkoleniowcem jeszcze długa walka o powrót do zdrowia.

Szkoleniowiec nie chce przesiadywać jedynie w szpitalu i odosobnieniu. Serba ciągnie na ławkę, wrócił nawet częściowo do prowadzenia drużyny. Mihajlović chce poprowadzić zespół w meczu Serie A, kiedy ma przerwę w przyjmowaniu mocnych leków.

W najbliższym spotkaniu Bologna zagra w niedzielę z Sampdorią. W przeszłości Mihajlović był związany z tym drugim klubem - zarówno jako piłkarz, jak i trener. Jest jednak w trakcie leczenia, zaczął przyjmować trzecią chemię i decyzja o występie na ławce zapadnie w ostatniej chwili.

Działacze z Genui już szykują się na mecz, jednak nie o piłkę w tym wypadku chodzi. Przygotowali powitanie dla serbskiego szkoleniowca, które zamieścili na Twitterze.

"Jakkolwiek pójdzie w niedzielę, i tak Cię ściskamy. Jak przyjaciele, którzy się nigdy nie opuszczą. Do zobaczenia wkrótce, Sinisa. Kochamy Cię" - napisano na koncie Sampdorii.

CZYTAJ TAKŻE Serie A. Piłkarze Bologna FC wspierają Sinisę Mihajlovicia. Pojechali świętować pod szpital

CZYTAJ TAKŻE Serie A. Sinisa Mihajlović po drugim cyklu chemioterapii. Trener podziękował kibicom za wsparcie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL