Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moussa DembeleGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Moussa Dembele

Ligue 1: Olympique Lyon przerwał fatalną serię, wygrana wicemistrza Francji

Tomasz Rosiński
Olympique Lyon w końcu przerwał fatalną serię w Ligue 1, wygrywając przed własną publicznością z FC Metz 2:0. W 11. kolejce zwyciężył także wicemistrz Francji, Lille OSC, który pokonał Girondins Bordeaux.

Po ośmiu kolejnych meczach bez triumfu we francuskiej ekstraklasie (ostatnie zwycięstwo OL odniósł 16 sierpnia 2019 roku) drużyna z Lyonu wywalczyła komplet punktów. Tę wiktorię podopiecznym Rudiego Garcii zapewnili Memphis Depay i Moussa Dembele, którzy zdobyli bramki w pierwszej połowie konfrontacji z FC Metz.

Dzięki pewnej wygranej z Girondins Bordeaux (3:0) na trzecią pozycję w tabeli rozgrywek przesunęli się piłkarze z Lille.

W sobotę zwycięstwa odniosły również ekipy Stade Brestois 29 i RC Strasbourg Alsace. Natomiast bezbramkowe remisy padły w spotkaniach Montpellier HSC - Angers SCO oraz Stade de Reims - Nimes Olympique.