Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław KrólewskiPAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Jarosław Królewski.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Wisła Kraków. Władze Białej Gwiazdy komentują blamaż. "Serce krwawi"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
"Mogę tylko wszystkich tak po ludzku przeprosić" - pisze po porażce z Legią Warszawa (0:7) przewodniczący rady nadzorczej Wisły Kraków Tomasz Jażdżyński. "Serce krwawi" - dodaje Jarosław Królewski.

Kierujący Białą Gwiazdą tym razem nie schowali głowy w piasek i po kolejnej porażce drużyny Macieja Stolarczyka zabrali głos na Twitterze.

"Na gorąco mogę tylko wszystkich tak po ludzku przeprosić. Szczególnie tych, którzy jak ja widzieli to na żywo. To w takiej sytuacji oczywiście niewiele, ale decyzje co dalej będziemy podejmowali na zimno, gdy głowy ochłoną. Przepraszam w imieniu swoim i reszty ekipy ratunkowej" - tak mecz z Legią skomentował Tomasz Jażdżyński.

"To jeden z najsmutniejszych dni w tym roku, serce wybitnie krwawi. Byliśmy jak wygrywaliśmy 4:0, widzieliśmy co stało się dziś. Ostatnio JB zapytał mnie, czy się boję. Odpowiedziałem, że nawet gdybym chciał, nie mam prawa się bać. Musimy się pozbierać natychmiast" - dorzucił Jarosław Królewski.

ZOBACZ WIDEO Serie A. Piękne gole w debiucie Thiago Motty. Genoa CFC lepsza od Brescii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Tweety kierujących Wisłą po blamażu przy Łazienkowskiej 3 to coś nowego, bo choć obaj są aktywni na Twitterze, to dotąd po porażkach Białej Gwiazdy zapadali się pod ziemię.

Jażdżyński, Królewski i wspomniany "JB", czyli Jakub Błaszczykowski, w styczniu uratowali Wisłę przed upadkiem, pożyczając jej 4 mln zł na spłatę najpilniejszych zobowiązań, dzięki czemu klub mógł odzyskać licencję na grę w PKO Ekstraklasie i przystąpić do rundy wiosennej.

Prowadząca piłkarską sekcję klubu z Reymonta 22 Wisła SA nadal należy formalnie do Towarzystwa Sportowego "Wisła", ale faktycznie o klubie decydują wspomniani pożyczkodawcy. W każdej chwili mogą wezwać TS "Wisła" do zdania akcji piłkarskiej spółki, a w styczniu będą mogli też zwrócić się do niego o zwrot pożyczki, która zabezpieczona jest wartymi 80 mln zł gruntami.

Porażka 0:7 z Legią była piątą z rzędu Wisły i drugą najwyższą w historii występów Białej Gwiazdy w ekstraklasie. Wyżej krakowianie przegrali tylko raz - w 1956 roku również z Legią (0:12).

Czy Wisła Kraków utrzyma się w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Quarterback Franek Zgłoś
  No cóz, wczoraj na Ł3 nam wszystkim cieszyły sie gęby, ale dziś tak najzwyczajniej szkoda mi Wisły. Jako kibic Legii nie lubie tego klubu, tyle że tak szczerze, to wolę w eklapie
  Czytaj całość
  Wisłę która ma tradycje piłkarskie i kibiców (jacy by oni nie byli) niż jakiś niedawno sklejony klubik, który gra na świezo zaoranym polu kukurydzy i na mecz oczywiście przychodzi cała wioska i okolice Niecieczy w ilości 500 wytrwałych.
  • werty Zgłoś
   Co takiego może zrobić Stolarczyk, przecież nie pójdzie do sklepu i nie kupi 20 nowych piłkarzy. Praktycznie wszystko jest w rozsypce, każda formacja oprócz obsady bramki jest do
   Czytaj całość
   wymiany. To co wyprawia Janicki, Wasilewski i Klemenz woła o pomstę do nieba. Wojtkowski i Mak mogą straszyć tylko ŁKS w formie sprzed pięciu kolejek. Można transwerować nowego Chuca lub Silve, ale kto będzie im wszystkim płacił. W przerwie zimowej i tak na rynku niema wartościowych piłkarzy, a ci lepsi mają żądania finansowe nie na kieszeń Wisły. Zaraz ktoś powie, że wróci Błaszczykowski i uratuje Wisłę, ale na dobrą sprawę nie wiadomo co mu dolega(sytuacja chyba gorsza niż uraz pleców w Fiorentinie). Za to władze klubu zrobiły piękną PR-ową robotę, głównie promując własne osoby i przy okazji kreśląc świetlaną przyszłość Wisły.
   • pasjonata Zgłoś
    Wspolczuje Wisle i zastanawiam sie, czy to nie jest juz poczatek konca.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL