Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Czesław MichniewiczWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz odpowiedział na krytykę Roberta Lewandowskiego

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Trener drużyny narodowej U-21, Czesław Michniewicz, musi nie tylko w kadrze radzić sobie z charakternymi piłkarzami, ale jeszcze z krytyką ze strony najlepszego polskiego zawodnika.

Czesław Michniewicz wystąpił w programie "Dogrywka" w sport.pl. Trener kadry U-21 odpowiedział m.in. na pytanie o styl kadry seniorskiej. Piłkarze Jerzego Brzęczka byli krytykowani za słabą grę, jednak swój cel osiągnęli - po wygranej z Macedonią Północną jesteśmy na Euro 2020. Więcej informacji TUTAJ.

- Dużo mówi się o stylu, wszyscy chcą pięknie wygrywać, ale mało jest zespołów, które potrafią pięknie grać i jeszcze wygrywać - powiedział Czesław Michniewicz. - Nawet patrząc na Barcelonę, która męczyła się w LM w Pradze, widać, że nic nie trwa wiecznie. Na koniec liczy się i tak wynik.

Trener kadry młodzieżowej odniósł się do krytyki ze strony Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu, w rozmowie z WP SportoweFakty (szczegóły TUTAJ), powiedział, że szkolenie w Polsce stoi na niskim poziomie, a on sam jest zaniepokojony umiejętnościami zawodników, którzy wkrótce mają decydować o pierwszej reprezentacji.

Zobacz wideo: kosmiczna passa Lewandowskiego

Reakcja Czesława Michniewicza? - Nie mam żadnego żalu, Robert Lewandowski może mówić, co chce. Martwił się tym, że ci co będą przychodzić, nie będą tak przygotowani jak jego koledzy w Bayernie. Tak to odczytałem. Powiedział co powiedział, jego prawo.

Michniewicz skomentował także zgrzyt z jego drużyny narodowej. Radosław Majecki, bramkarz U-21 i Legii, dostał powołanie do pierwszej reprezentacji. Kamil Grabara, kolega Majeckiego z młodzieżowej drużyny narodowej, prześmiewczo zareagował na taką decyzję (TUTAJ dowiecie się więcej o całej sprawie).

- Nie wtrącam się w życie poza boiskiem - powiedział o całej sytuacji Czesław Michniewicz. - Nie mam wpływu na to, co piszą. Każdy jest dorosły i odpowiada za swoje czyny. Kamil jest sympatycznym chłopakiem, zażartował, zrobiono z tego aferę. Ja z nim na ten temat rozmawiałem może 15 sekund i poszliśmy dalej.

Trener U-21 dostał także pytanie, czy rzeczywiście dostał ofertę z Dynama Moskwa, bo takie informacje pojawiały się w mediach. Michniewicz powiedział, że nie chciałby roztrząsać całej sprawy, bo ma ważny kontrakt z PZPN.

CZYTAJ TAKŻE El. ME U-21. Czesław Michniewicz: Niektórych zawodników pieszczotliwie nazywam "Elektryczne Gitary"

Kliknij i oglądaj mecz: Koeln - Bayern Monachium (niedziela, godz. 15:30) online w jakości HD. Kliknij tutaj!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL