Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

"Dajcie Lewandowskiemu Złotą Piłkę". Apel z Niemiec

Dawid Borek
Dawid Borek
"Dajcie Robertowi Lewandowskiemu Złotą Piłkę" - apeluje niemiecki dziennikarz Maximilian Miguletz. Nie ma wątpliwości, że reprezentant Polski jest obecnie napastnikiem numerem jeden na świecie.

Robert Lewandowski znajduje się w rewelacyjnej formie. Reprezentant Polski co prawda nie zdobył gola we wtorek w Pucharze Niemiec (przeciwko Bochum), ale nadal ma przewagę nad Lionelem Messim w klasyfikacji na najlepszego strzelca w Europie w 2019 roku.

Lewandowski w tym roku zanotował 37 goli w 38 meczach i z pewnością do końca grudnia będzie liczył się w walce o najlepszego strzelca w Europie 2019 roku. Polski napastnik jest poważnym kandydatem do zdobycia Złotej Piłki.

"Dajcie Lewandowskiemu Złotą Piłkę!" - apeluje dziennikarz Sport1 Maximilian Miguletz, w oczach którego Robert Lewandowski jest obecnie zdecydowanie najlepszym napastnikiem na świecie. "Niesamowite liczby mówią same za siebie" - podkreśla.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę? "Życzę mu tego z całego serca"

"31-latek nie tylko strzelał gole w każdym z 13 meczów Bayernu. Jeszcze bardziej imponujące są jego dokonania w dłuższym okresie - rocznym. Uwzględniając wszystkie rozgrywki strzelił 42 bramki, więcej niż wybitni piłkarze, tacy jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo" - pisze Miguletz.

"Wcześniej można było debatować, czy Lewandowski jest najlepszą dziewiątką na świecie, czy nie. Ale była debata. Teraz, biorąc pod uwagę bajkowe liczby, które teoretycznie wydają się być nie z tego świata, jakakolwiek debata nie jest potrzebna" - zaznacza niemiecki dziennikarz.

"Lewandowski jest najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. Zdobył najwyższy szczyt i zasłużył na to wyjątkowe indywidualne trofeum. Dajcie mu Złotą Piłkę!" - komentuje Maximilian Miguletz.

Zobacz też:
Puchar Niemiec. Robert Lewandowski wściekał się, Bayern Monachium frustrował grą
Czesław Michniewicz odpowiedział na krytykę Roberta Lewandowskiego

Czy Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL