Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Angel Rodriguez (z prawej) i Quini Marin (z lewej) PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Angel Rodriguez (z prawej) i Quini Marin (z lewej)

La Liga: Granada nie wykorzystała szansy. Mogła być liderem

Maciej Siemiątkowski
Granada przegrała 1:3 z Getafe w 11. kolejce La Liga. Gdyby beniaminek przedłużył zwycięską serię, wyprzedziłby Barcelonę oraz Real Madryt i został liderem.

Marzenia beniaminka La Liga pogrążyli już w pierwszej połowie Angel Rodriguez, Mauro Arambarri i David Timor. Pierwszy w 35. minucie wykorzystał w polu karnym dobre podanie Marca Cucurelli i zmieścił piłkę między nogami bramkarza. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Arambarri, który wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pewnie uderzył głową.

Getafe zagrało w swoim stylu. Więcej czasu przy piłce była Granada. Gospodarze skutecznie się bronili i wykorzystali o jedną okazję od przeciwnika. O emocje na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry zadbał Antonio Puertas. Hiszpański napastnik dobił strzał Adriana Ramosa i zdobył bramkę kontaktową.

Dwie minuty przed końcem madrycką publiczność uspokoił Timor, który bezbłędnie uderzył z rzutu wolnego. Trzy strzały celne i trzy bramki. Getafe było zabójczo skuteczne i awansowało na dziewiąte miejsce.

W czwartek zwycięstwo świętowali także piłkarze Eibar. Zespół Jose Luisa Mendilibara wygrali 2:1 z Villarrealem. Z kolei Mallorca zremisowała 2:2 z Osasuną Pampeluna.