Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sonny KittelGetty Images / Johann Schwarz/SEPA.Media / Na zdjęciu: Sonny Kittel

Sonny Kittel w reprezentacji Polski? Na razie zamieszanie z paszportem

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Głośno mówi się o tym, że Sonny Kittel może grać dla reprezentacji Polski. Na razie musi jednak wyrobić paszport, ponieważ on i jego rodzina błędnie odczytali pismo urzędowe.

"Przegląd Sportowy" pisze, że Sonny Kittel źle zinterpretował pismo, które otrzymał od urzędników. Myślał, że w Monachium czeka na niego polski paszport, a okazuje się, że wcale nie o tym była mowa w piśmie. 

Dokument, który otrzymał Kittel, to tylko decyzja wojewody mazowieckiego w sprawie jego wniosku o poświadczenie obywatelstwa polskiego, a nie wniosku paszportowego. Skąd zatem przekonanie, że to paszport czeka na niego w Monachium?

Otóż przy urzędowej pieczątce widnieje adnotacja, że pismo otrzymuje Sonny Kittel za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Monachium. To właśnie ten fragment zadecydował o tym, że rodzina zinterpretowała to jako zaproszenie do Monachium po odbiór paszportu.

Zobacz wideo: niesamowity gol Lewandowskiego z Borussią

Kiedy piłkarz zdał sobie sprawę, że się pomylił, skontaktował się z Konsulatem RP w Hamburgu, czyli w mieście, gdzie gra na co dzień. Wkrótce 26-latek otrzyma paszport tymczasowy, a także złoży wniosek o wydanie paszportu stałego (na 10 lat). Cała procedura powinna potrwać maksymalnie kilka tygodni.

Kittel będzie mógł zagrać zatem w reprezentacji Polski, chociaż na koncie ma występy w młodzieżowych meczach kadry Niemiec. To jednak nie jest przeszkodą w świetle przepisów FIFA.

Rodzina piłkarza pochodzi z Katowic, do Niemiec wyemigrowali pod koniec lat 80. On sam urodził się w Niemczech, ale mówi po polsku, choć bardziej zaciąga po śląsku. Czasem brakuje mu słów, przekręci końcówki, ale wszystko rozumie i bez problemu się komunikuje. Ma stały kontakt z językiem, jest bardzo zżyty z dziadkami, mamą i bratem, z którymi rozmawia w ojczystym języku.

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Mateusz Borek apeluje o powołanie Sonny'ego Kittela 

Zobacz takżeDariusz Dziekanowski przeciwny powołaniu Sonny'ego Kittela do kadry Polski. "Nieudolna próba promocji"

Oglądaj na żywo mecz eliminacji do Euro 2020 Polska - Słowenia. Już we wtorek od godz. 20:30!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL