Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy Realu SociedadGetty Images / Jose Breton/Pics Action / Na zdjęciu: radość piłkarzy Realu Sociedad

La Liga. Zmiana lidera po piątkowym meczu. Real Sociedad na pierwszym miejscu

Maciej Siemiątkowski
Co najmniej do soboty Real Sociedad będzie cieszył się pierwszym miejscem w La Liga. Na otwarcie 13. kolejki Baskowie zremisowali 1:1 z Leganes.

Po piątkowym meczu Real Sociedad o punkt wyprzedził Barcelonę i Real Madryt, które mają po 22 "oczka". Baskowie z pierwszego miejsca mogą spaść już w sobotę. Wtedy do gry wchodzą dwaj hiszpańscy giganci oraz czwarta Granada - beniaminek również liczy się w walce o lidera.

Drużynie Imanola Alguacila punkt dała bramka Mikela Merino z rzutu rożnego. Pomocnik w 63. minucie precyzyjnie uderzył głową po asyście Adnana Januzaja. W pierwszej połowie dogodnej sytuacji nie wykorzystał m.in. Willian Jose, który z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza.

Baskowie mają czego żałować. Leganes w końcówce wyszarpało im zwycięstwo i zremisowało. W 78. minucie Roque Mesa celnie dośrodkował z prawej strony, a podanie wykorzystał Youssef En-Nesyri i wyrównał na 1:1 po strzale głową.

Ogórki utrzymały wynik w "10". W doliczonym czasie gry z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Kevin Rodrigues. Remis z Baskami nie zmienił fatalnej sytuacji Leganes w tabeli. Zespół dalej jest na ostatnim miejscu, traci pięć punktów do bezpiecznej pozycji.

Real Sociedad - CD Leganes 1:1 (0:0)
1:0 - Mikel Merino 63'
1:1 - Youssef En-Nesyri 78'

Czerwona kartka: Kevin Rodrigues (Leganes) 90+7' /za drugą żółtą/