Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moment wypadku kibica Jagiellonii BiałystokFacebook / Info z Boisk / Moment wypadku kibica Jagiellonii Białystok

PKO Ekstraklasa: Piast - Jagiellonia. Poważny wypadek na meczu - kibic spadł z trybuny

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jeden z kibiców Jagiellonii Białystok przeleciał przez barierkę podczas meczu z Piastem Gliwice (1:3) i w efekcie spadł z trybuny. Trafił do szpitala i walczy o życie.

O zdarzeniu poinformowali dziennikarze jagiellonia.net, czyli kibicowskiego portalu Jagiellonii Białystok. Do wypadku miało dojść tuż po zdobyciu bramki przez wspierany przez nich zespół, w 50. minucie gry. Wtedy jeden z fanów przeleciał przez barierkę i spadł z trybuny. Część jego kolegów od razu zbiegła na dół, na miejscu pojawił się też sztab medyczny.

Czytaj także: Martin Pospisil wylądował w szpitalu

Kibicowi błyskawicznie udzielono pomocy i przewieziono karetką do szpitala, gdzie walczy o życie. Według nieoficjalnych informacji, jego stan jest krytyczny: ma obrażenia głowy oraz kilka innych urazów. W celu dalszego leczenia rozważane jest przetransportowanie go do Katowic.

Makabryczne wydarzenia uchwycone zostały przez kamerę jednego z reporterów, a film opublikowano na Facebooku:

Jagiellonię na wyjeździe w Gliwicach wspierała ponad stuosobowa grupa fanów. Po wypadku zrezygnowali oni jednak z prowadzenia dopingu. "W tym momencie porzucamy sportowe emocje i łączymy się w modlitwie" - można było przeczytać na Twitterze.

Spotkanie wygrali 3:1 (2:0) aktualni mistrzowie Polski. Bramki dla nich zdobyli Jorge Felix (2) i Gerard Badia, a jedyny gol dla gości padł po strzale Jesusa Imaza.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL