Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikGetty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: piąte w sezonie zwycięstwo AS Monaco, defensywa kierowana przez Kamila Glika bez straconego gola

Tomasz Rosiński
AS Monaco odniosło swoje piąte zwycięstwo w sezonie 2019/2020 Ligue 1. W spotkaniu 13. kolejki zespół, którego kapitanem jest Kamil Glik, pokonał przed własną publicznością Dijon FCO 1:0.

Zespół z Dijon przystępował do sobotniej konfrontacji podbudowany niedawnym zwycięstwem z mistrzem Francji, Paris Saint-Germain (2:1). Natomiast Monaco w poprzedniej serii gier przegrało z AS Saint-Etienne (0:1) i chciało się zrehabilitować za tę porażkę.

Monakijczycy od początku starcia mieli optyczną przewagę, a w 20. minucie groźny strzał głową po rzucie rożnym oddał Glik. Jednak pewnie piłkę po uderzeniu Polaka złapał Alfred Gomis.

W 42. minucie Gomin już był bezradny wobec strzału Aleksandra Gołowina z około 16 metrów. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Islam Slimani.

Tuż po zmianie stron dublet mógł skompletować Gołowin, lecz futbolówkę po jego zagraniu na rzut rożny odbił golkiper przyjezdnych.

W 58. i 61. minucie zawodów swoją okazję do zdobycia bramki miał Mounir Chouiar, ale Benjamin Lecomte nie dał się pokonać i ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem podopiecznych Leonardo Jardima.