Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sead Kolasinac (z lewej) i Mesut Oezil podczas treningu Getty Images / Stuart MacFarlane/Arsenal FC / Na zdjęciu: Sead Kolasinac (z lewej) i Mesut Oezil podczas treningu

Premier League. Sprawca napadu na Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca skazany

Michał Fabian
Michał Fabian
30-letni Ashley Smith został skazany na 10 lat więzienia. Pod koniec lipca br. usiłował - wraz z innym mężczyzną - sterroryzować i obrabować piłkarzy Arsenalu Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca.

Smith był już wcześniej notowany. W 2017 r. został skazany na 42 miesiące więzienia za włamanie. 25 lipca br., gdy dopuścił się ataku na piłkarzy Arsenal FC, przebywał na zwolnieniu warunkowym.

Sędzia Ian Bourne, który ogłosił w piątek wyrok, nazwał go "zawodowym przestępcą". Smith został skazany na 10 lat więzienia za usiłowanie rabunku. Drugi z napastników, 26-letni Jordan Northover, ma wkrótce usłyszeć wyrok.

Przypomnijmy, że 25 lipca Smith i Northover napadli na Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca. Mężczyźni byli zamaskowani, poruszali się skradzionym motocyklem. Zaparkowali go tuż przy mercedesie, którym podróżowali zawodnicy.

Następnie bandyci usiłowali sterroryzować piłkarzy przy użyciu noża i zmusić ich do oddania luksusowych zegarków oraz biżuterii (ich wartość oszacowano na 200 tys. funtów).

Nieoczekiwanie Kolasinac stawił im czoła. Bośniak przepędził napastników (zobacz TUTAJ>>). Podczas procesu Smith miał zeznać, że wraz ze swoim kompanem nie spodziewał się oporu ze strony piłkarzy.

Zobacz także: "Ograbimy was ze wszystkiego". Przestępcy grożą Oezilowi i Kolasinacowi

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski i Jose Mourinho w jednym klubie? "Potrafi budować relacje z zawodnikami"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL