Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Ruchu Chorzów Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Fenomen w III lidze. Ponad 5 tysięcy kibiców na meczu. Fanów więcej niż na kilku spotkaniach PKO Ekstraklasy

 Redakcja
Redakcja
W sobotę Ruch Chorzów mierzył się z drugim zespołem Śląska Wrocław. Mecz na przestarzałym obiekcie przy Cichej obejrzało ponad pięć tysięcy kibiców. To szósty (!) wynik w kraju, biorąc pod uwagę mecze od PKO Ekstraklasy do III ligi.

Piłkarze Ruchu Chorzów w trzy lata zaliczyli trzy spadki. Latem wiele wskazywało na to, że klub może nie przystąpić do rozgrywek III ligi. Rozpoczął się protest kibiców Niebieskich, którzy przez dwa miesiące nie chodzili na mecze 14-krotnych mistrzów Polski.

Od października bojkot jest zawieszony (do grudnia) i na przestarzałym obiekcie ponownie pojawiają się fani. Przed dwoma tygodniami derbową potyczkę z Polonią Bytom zobaczył komplet ponad 7 tysięcy kibiców. W minioną sobotę na Cichą przybyło trochę mniej fanów, ale ponad 5 tysięcy osób obecnych na potyczce z drugą drużyną Śląska Wrocław może robić wrażenie. Wszak III liga to dopiero czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce. 

Jak się okazuje, frekwencja przy Cichej była jedną z wyższych w Polsce, analizując mecze od PKO Ekstraklasy do III ligi. W Chorzowie kibice zapełnili stadion pomimo fatalnej pogody. Było zimno i padał deszcz (większa część obiektu nie jest zadaszona). Więcej osób w weekend było jedynie na obiektach w Poznaniu (22 179), Warszawie (18 000), Gdańsku (12 161), Krakowie (10 076) i Łodzi (5 160). Według oficjalnych danych na mecz Ruchu przybyło 5 149 fanów.

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Byłem obywatelem Polski

Czytaj także: Stadion Ruchu Chorzów na razie nie powstanie. Kibice chcą odwołać prezydenta

Kibice Niebieskich po raz kolejny pokazali, że nowy obiekt przy Cichej 6 jest niezbędny. O swoich potrzebach fani znów głośno zaapelowali do prezydenta Andrzeja Kotali, który jak to ma w zwyczaju, na meczach Ruchu nie bywa. "Cała Polska się buduje, my mokniemy jak te ***", "Nowy stadion dla Chorzowa" - to najłagodniejsze z okrzyków jakie można było usłyszeć z trybun w sobotni wieczór.

Zgodnie z zapowiedziami z początku 2019 roku, z końcem sierpnia miał zostać ogłoszony przetarg na budowę nowego stadionu przy Cichej. Prezydent Kotala zamilkł jednak po manifestacji 5 września i na temat stadionu wypowiedział się dopiero po wyborach do parlamentu. Wówczas stwierdził, że w związku ze zmianą prawa podatkowego Chorzowa na nowy stadion nie stać. Kotala nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego wcześniej nie mówił o mogących wystąpić ewentualnych problemach finansowych. Wszak zmiany w prawie zapowiadane były już na początku roku. 

Dodajmy, że nowy stadion powstaje aktualnie w Szczecinie, wkrótce rozpoczną się prace w Sosnowcu i Płocku. Natomiast w Chorzowie, gdzie nowy obiekt obiecywany jest od 9 lat, kibice mogą pasjonować się oglądaniem efektownej makiety. Mogą to czynić zasiadając na odremontowanym rynku, przy okazji obserwując remont elewacji budynku Urzędu Miasta.

Czytaj także: Kibice Ruchu Chorzów demonstrowali przed domem prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali

Za kadencji Andrzeja Kotali rozpocznie się w Chorzowie budowa nowego stadionu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Ablafaka Zgłoś
  Fenomen? Sportowy poziom pomiędzy III ligą a Ekstraklasą nie różni się mocno, z tym że piłkarzom w II, III czy IV lidze jeszcze się chce. Różnice poziomu widać w meczach Pucharu
  Czytaj całość
  Polski. Cracovia - Bytovia 3:2. Lechia - Chełmianka 2:0. To nie jest duża różnica, bo w wielu meczach poziom jest dość wyrównany, nie wygląda to jak jakiś sparing czy trening a tak powinno wyglądać. To że na mecz Ruchu przyszło tyle ludzi nie powinno dziwić. Był bojkot bo kibice nie lubią po prostu klubu. Pokazali że nie są na dobre i na złe z klubem, są tylko na dobre. Klub był niezależny od kibiców, nie dopuszczał ich do rozmów, mówił wprost, chcecie być w radzie nadzorczej to kupcie akcje. Cóż... Dzisiaj mamy klub rządzony przez kibiców, to kibice wybierają prezesa, to kibice wybierają trenera... Czyli stało się, Ruch dołączył do większości Polskich klubów które rządzone są przez kibiców. W Polsce nie będzie dobrze dopóki kibice będą decydować kto jest trenerem, dopóki kibice będą ustalać składy wyjściowe itd. itd. Nawet w Anglii nie ma tak że kibice decydują kto ma być trenerem... A tam kibice naprawdę mają sporą władzę w klubach. Przykład Wisły pokazał jak wyglądają Polskie kluby od środka.
  • Hampelek Zgłoś
   Ale podnieta ze na 1 meczu tyle ludzi. Zobaczcie jaka frekwencja jest na meczach zuzlowych. Zuzel miazdzy pod tym wzgledem polską piłkę
   • alutek Zgłoś
    Kibice powinni panu prezydentowi podziękować przed wyborami! Teraz pozostaje im to zrobić podczas kolejnych wyborów nawołując do tego wszystkich mieszkańców, bo zaniechanie budowy
    Czytaj całość
    stadionu to tylko jedne z wielu zaniechań obecnego prezydenta Chorzowa.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL