Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano RonaldoGetty Images / Mattia Ozbot / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Kamil Wódka: Ronaldo nie jest wzorem do naśladowania

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Ronaldo jest świetnym piłkarzem, ale nie postawiłbym go innym za wzór. Na sto procent ma coś skrzywione w życiu prywatnym - mówi psycholog Kamil Wódka.

W ostatnich kilku latach postrzeganie osoby psychologa w futbolu bardzo się zmieniło. Jeśli jeszcze na początku dekady jeden z byłych selekcjonerów reprezentacji Polski nie zamierzał włączać takiego specjalisty do sztabu "bo w drużynie nie miał wariatów", teraz wielu piłkarzy nie ukrywa, że sami decydują się na indywidualną współpracę.

Najbardziej znanym polskim psychologiem, który pracuje ze sportowcami, jest Kamil Wódka. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradził m.in. dlaczego nie postawiłby innym za wzór Cristiano Ronaldo, choć przecież Portugalczyk sprawia wrażenie profesjonalisty.

El. EURO 2020. Polacy gotowi na wszystko w Izraelu. Czytaj więcej--->>>

- To znakomity piłkarz, jednak nie postawiłbym go za wzór. Na sto procent ma coś skrzywione w życiu prywatnym. O faceta, który robi farmę żeby mieć dzieci, ktoś powinien się poważnie zatroszczyć - przekonywał.

Zobacz kapitalną bramkę Cristiano Ronaldo

- Wiąże się umowami z kobietami, że te znikną i dzieci nigdy nie poznają swoich matek. Przecież to chore. Jednak że to dotyczy Ronaldo, to niemal nikt o tym nie mówi - dodał Wódka.

Jego zdaniem każdy sportowiec musi dążyć do tego, żeby nie zniknęła u niego dziecięca radość.

- Część rodziców i trenerów mówi młodym piłkarzom: "dość zabawy, teraz na poważnie, to profesjonalna piłka". Absolutnie nie mają racji. Bez tej dziecięcej przyjemności nie ma i nigdy nie będzie prawdziwego mistrzostwa - ocenił psycholog.

El. EURO 2020. Ostatnie zgrupowanie i same problemy Polaków. Czytaj więcej--->>>

- Trzeba mieć dzieciaka w sobie. Jak zdefiniować, że zawodnik żyje futbolem 24 godziny na dobę? Bez wyważenia wszystkiego brakuje swobody, a wtedy sportowcy nie mogą pokazać wszystkiego co potrafią.

Komentarze (2):

 • Dany_mma Zgłoś
  Wódka i Peszko dobra para XD
  • jiujiteiro Zgłoś
   Psychologiem może zostać każdy, ale nie każdy może być tak fantastycznym piłkarzem jakim jest Ronaldo. Każdy ma swoje lepsze i gorsze dni. Po co wchodzicie w życie prywatne piłkarza?
   Czytaj całość
   Czy on tego chce? Nie! Nikt tego nie chce. Piłkarzem jest świetnym i tylko to możemy komentować i oceniać, bo to robi bardzo dobrze, a w prywatnym czasie nawet niech sobie śpi w lodówce jak mu jest tak dobrze i nikomu nic do tego.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL