Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hasan SalihamidzićEast News / Christian Kolbert/Pixathlon/REPORTER / Na zdjęciu: Hasan Salihamidzić

Bundesliga. Nowa rola Hasana Salihamidzicia w Bayernie Monachium

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Hasan Salihamidzić dostał duży awans w Bayernie Monachium. Choć kibice są umiarkowanie zadowoleni z jego pracy w roli dyrektora sportowego, Bośniak został właśnie włączony do zarządu klubu.

Hasan Salihamidzić pełni funkcję dyrektora sportowego Bayernu Monachium od 2017 roku, jednak według kibiców klubu jest tylko marionetką prezydenta Uliego Hoennesa i dyrektora generalnego Karla-Heinza Rummenigge.

Ten pierwszy w piątek ustąpi ze stanowiska, ale w ostatnich dniach swojej pracy postanowił docenić Bośniaka. Były piłkarz Bawarczyków zachowa swoją posadę a na dodatek zostanie włączony do zarządu mistrza Niemiec.

W poniedziałek po raz ostatni doszło do spotkania Rady Nadzorczej Bayernu pod kierownictwem Hoenessa. Podczas obrad Salihamidzić dostał nową funkcję.

Zobacz wideo: perfekcyjne wykończenie Lewandowskiego

"Od 2017 roku Hasan Salihamidzić wykonał tutaj wspaniałą pracę. Jest w dużej mierze odpowiedzialny za sukcesy sportowe w ostatnich latach" - przekazał klub w komunikacie prasowym.

Były zawodnik Bayernu będzie członkiem zarządu co najmniej do lipca przyszłego roku.

Salihamidzić jest ceniony przez władze klubu, choć od fanów otrzymał w ostatnich miesiącach wiele słów krytyki. To na nim skupiły się pretensje kibiców za brak odpowiednich transferów w trakcie ostatniego sezonu.

Także w jego kierunku były skierowane słowa Roberta Lewandowskiego, który kilka miesięcy temu publicznie oskarżył Salihamidzicia o opieszałość i brak wzmocnień (więcej TUTAJ).

- Robert nie musi się martwić o pracę moją, Karla-Heinza Rummenigge czy Uliego Hoenessa, a na pewno nie musi tego czynić publicznie. Myślę, że to już zrozumiał - odpowiedział Polakowi Bośniak (więcej TUTAJ).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL