Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekGetty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Eliminacje EURO 2020. Izrael - Polska. Zbigniew Boniek: Zachowujemy czujność

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Myślę, że na ten moment wszyscy możemy być spokojni, że bezpieczeństwo zostanie nam na miejscu zapewnione - skomentował Zbigniew Boniek decyzję o wyjeździe reprezentacji Polski na mecz z Izraelem w eliminacjach EURO 2020.

- Dostaliśmy od każdej strony - Ministerstwa Spraw Zagranicznych, UEFA i Izraelskiej Federacji Piłkarskiej - zapewnienie, że wszystko będzie w porządku - wyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W środę PZPN podjął decyzję o wyjeździe na sobotni mecz z Izraelem w eliminacjach mistrzostw Europy, choć od wtorku w kraju naszych najbliższych rywali sytuacja jest bardzo napięta. We wtorek i w środę Islamski Dżihad przeprowadził w ich stronę ostrzał rakietowy (więcej TUTAJ).

Dzień wcześniej Boniek przekonywał, że najważniejsze jest zapewnienie 100-procentowego bezpieczeństwa reprezentantom Polski. W oficjalnym komunikacie PZPN (czytaj TUTAJ) ogłosił, że to zostało zagwarantowane.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski potwierdził termin zabiegu: Przejdę go prawdopodobnie pod koniec rundy

- Lotnisko w Tel Awiwie działa normalnie. Żadna z linii lotniczych nie odwołała swojego lotu, co oznacza, że my również możemy polecieć w piątek zgodnie z planem. We wtorek w Izraelu pojawiła się reprezentacja Czarnogóry do lat 21, został także rozegrany mecz kobiet w Hajfie

W krótkim komentarzu dla "PS" prezes PZPN dodał, że mimo zapewnień ze strony izraelskiej i UEFA, związek zachowuje czujność.

- Myślę, że na ten moment wszyscy możemy być spokojni, że bezpieczeństwo zostanie nam na miejscu zapewnione. Natomiast zachowujemy pełną czujność, monitorujemy sytuację i będziemy reagować, jeśli cokolwiek miałoby się zmienić - wyznał.

Biało-Czerwoni są już pewni awansu na EURO 2020 z grupy G, jednak dwa ostatnie spotkania nie będą dla nich sparingami. Polacy walczą o jak najwyższe rozstawienie w losowaniu grup przyszłorocznego turnieju.

Początek sobotniego meczu o godz. 20:45.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL