Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bernardo SilvaGetty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Bernardo Silva

Premier League. Zawieszenie na jeden mecz i 50 tys. funtów. Bernardo Silva ukarany za tweet o Mendym

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Bernardo Silva poniesie konsekwencje swojego "rasistowskiego" wpisu, w którym porównał przyjaciela Benjamina Mendy'ego do... postaci z opakowania czekoladek.

Zawodnik Manchesteru City, Bernardo Silva, został zawieszony na jeden mecz i ma zapłacić karę w wysokości 50 tys. funtów za wpis na Twitterze, w którym porównał Benjamina Mendy'ego do maskotki "Conguitos" (znanej z opakowania hiszpańskich czekoladek - przyp. red.) - poinformował The Football Asssociation (FA).

Tweet Silvy został uznany przez działaczy FA za rasistowski i na nic zdały się tłumaczenia Portugalczyka, a nawet oświadczenie Mendy'ego, że nie czuje się urażony wpisem przyjaciela. W ramach odbywania kary 25-letni Silva będzie musiał też ukończyć specjalny program edukacyjny nt. rasizmu w sporcie i jego negatywnych skutkach.

ZOBACZ: Premier League. Manchester City. Pep Guardiola broni Bernardo Silvy w związku z oskarżeniami o rasizm >>

W uzasadnieniu swojej decyzji FA podkreśliła, że piłkarz klubu z Manchesteru naruszył zasady dotyczące zachowania w mediach społecznościowych, odnosząc się do koloru skóry Mendy'ego.

ZOBACZ: Premier League. FA prowadzi śledztwo w sprawie rasizmu Bernardo Silvy wobec kolegi z zespołu >>

Silva porównał francuskiego obrońcę senegalskiego pochodzenia do postaci z opakowania czekoladek po zwycięskim 8:0 meczu Man City z Watford FC we wrześniu tego roku. Manchester City rozważa złożenie zażalenia na decyzję o karze dla Silvy, która wyklucza reprezentanta Portugalii z udziału w spotkaniu Premier League z Chelsea (23 listopada).

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Paweł Wszołek zasługuje na miejsce w kadrze? "Brzęczek będzie się bał teraz ryzykować"

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL