Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claudio Bravo oraz Arturo VidalGetty Images / Alex Reyes / Na zdjęciu: Claudio Bravo oraz Arturo Vidal

Piłka nożna. Mecz Peru - Chile odwołany. Goście zrezygnowali z gry

Michał Fabian
Michał Fabian
Reprezentanci Chile odmówili wyjazdu na mecz towarzyski do Peru, który miał odbyć się 19 listopada w Limie. Piłkarze podjęli taką decyzję z uwagi na niestabilną sytuację w ich kraju.

"Zawodnicy postanowili nie grać w międzynarodowym meczu w Limie. Decyzja została podjęta przez zespół po spotkaniu, które odbyło się w środę rano" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie federacji piłkarskiej Chile (ANFP).

Powodem odwołania meczu jest napięta sytuacja w Chile. Zawodnicy uznali, że wobec trwających od kilku tygodni protestów wyjazd na mecz do Peru byłby niestosowny.

- Sytuacja jest trudna. Moim zdaniem ten mecz nie powinien zostać rozegrany z szacunku do tego, co dzieje się w kraju - mówił we wtorek pomocnik reprezentacji Chile Charles Aranguiz.

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Mój syn chciał dostać się do płonącego helikoptera. Tego się nie robi

W Chile w ostatnim czasie regularnie dochodzi do zamieszek i starć z policją. Demonstranci protestują przeciwko nierównościom społecznym. Waluta (peso) mocno straciła na wartości.

Trener reprezentacji Chile, Reinaldo Rueda, zakończył w środę zgrupowanie. Dwudziestu piłkarzy, których wcześniej powołał, rozjechało się do klubów.

Zobacz także: PZPN. Biało-Czerwoni nie polecą na turniej do Paragwaju
Zobacz także: Eliminacje EURO 2020. Izrael - Polska. PZPN odmówił przeniesienia meczu do Hajfy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL