Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zdjęcie ilustracyjne /PixabayMateriały prasowe / Pixabay / Zdjęcie ilustracyjne /Pixabay

Były reprezentant Polski usłyszał wyrok. Mariusz Ś. ukarany za nielegalne składowanie śmieci

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Mariusz Ś. został prawomocnie skazany za nielegalnie składowanie odpadów. Były reprezentant Polski w piłce nożnej musi zapłacić karę grzywny.

Na przełomie 2016 i 2017 roku Mariusz Ś. i Witold W. nielegalnie składowali odpady na terenie nieczynnej cegielni w Konradowie koło Głuchołaz. W tym czasie na miejsce przyjechało w sumie 10 transportów z odpadami o łącznej wadze blisko 300 ton.

W sierpniu 2018 r. sąd w pierwszej instancji skazał Mariusza Ś. i Witolda W. na kary grzywny, w wysokości odpowiednio 10 i 6 tys. złotych. Wyrok został podtrzymany i stał się prawomocny. - Po apelacji sprawa trafiła do sądu odwoławczego, który utrzymał te wyroki w mocy - mówi rzecznik opolskiego sądu sędzia Daniel Kliś, cytowany przez "Radio Opole".

Dodatkowo oskarżeni zapłacą po 2 tys. zł nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po połowie opłacą również koszty procesu.

ZOBACZ WIDEO: Wisła Kraków w poważnym kryzysie. "Dzieje się coś dziwnego"

Mariusz Ś. podczas swojej piłkarskiej kariery grał w Polonii Bytom, Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Następnie podpisał półroczny kontrakt z trzecioligowym Rozwojem Katowice. Ma też na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. W drużynie Biało-Czerwonych zaprezentował się w pięciu spotkaniach w latach 1996-1998.

Czytaj teżDean Saunders skazany na 10 tygodni więzienia

Czytaj teżPremier League. Sprawca napadu na Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca skazany

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL