Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Jóźwiak Newspix / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Kamil Jóźwiak: Chcę iść drogą Błaszczykowskiego

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Marzy mi się Bundesliga. To trudne rozgrywki, ale nie mam się czego obawiać - mówi Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy Lecha Poznań może w meczu ze Słowenią zadebiutować w pierwszej reprezentacji Polski.

Dzięki dobrej postawie w meczach PKO Ekstraklasy Kamil Jóźwiak otrzymał pierwsze w swojej karierze powołanie do dorosłej reprezentacji Polski. Skrzydłowy Lecha Poznań może w najbliższy wtorek zadebiutować w kadrze.

21-latek najpierw bowiem poleci do Bułgarii na mecz drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza, a dopiero potem dołączy do pierwszej reprezentacji Jerzego Brzęczka. Dlatego zagrać może dopiero w spotkaniu ze Słowenią na PGE Narodowym w Warszawie.

Reprezentanci Polski nie boją się grać w Izraelu. Czytaj więcej--->>>

W rozmowie z "Super Expressem" piłkarz Lecha ujawnia, że jego wielkim wzorem jest Jakub Błaszczykowski i ma nadzieję, że uda mu się pójść jego drogą. Ma na myśli także wyjazd do innej ligi.

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Paweł Wszołek zasługuje na miejsce w kadrze? "Brzęczek będzie się bał teraz ryzykować"

 - Kuba był dla mnie zawsze inspiracją, można powiedzieć wzorem do naśladowania. Wiadomo, reprezentant Polski, w dodatku występuję na tej samej pozycji, co on. W kadrze zawsze się wyróżniał, zawsze starałem się czerpać od Kuby.

Jóźwiak ujawnia, że marzy mu się wyjazd do niemieckiej ekstraklasy.

Izraelski minister sportu napisał list do PZPN. Czytaj więcej--->>>

 - Obecnie marzy mi się Bundesliga. Wiadomo, że to jest ciężka liga, ale tak jak wspomniałem wcześniej, Kuba Błaszczykowski jest dla mnie wzorem i chciałbym iść jego drogą. Wierzę, że nie mam czego się obawiać. To będzie duży przeskok, ale myślę, że mam już jakieś doświadczenie - przekonuje.

Dodajmy, że w 2007 roku Błaszczykowski odszedł z Wisły Kraków właśnie do Bundesligi, a dokładniej do Borussii Dortmund.

W obecnym sezonie PKO Ekstraklasy 21-letni Jóźwiak strzelił trzy gole.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL