Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Borek East News / East News / Na zdjęciu: Mateusz Borek

Dyrektor TVP Sport widziałby u siebie Mateusza Borka. Komentator odpowiedział na doniesienia

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przyszłość Mateusza Borka maluje się w barwach TVP Sport? Na razie znany komentator pozostaje w Polsacie, ale jak sam zapewnia - nie zamyka się na żaden kierunek.

Mateusz Borek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce. Z Polsatem jest związany od 2000 roku, a na łamach stacji wielokrotnie komentował najważniejsze piłkarskie mecze reprezentacji Polski, mistrzostw Europy, świata czy Ligi Mistrzów. Nawet dyrektor TVP Sport nie ukrywa, że z chęcią Borka widziałby w swojej stacji.

Marek Szkolnikowski wymienił dwóch dziennikarzy z nazwiska, których najbardziej ceni (nie wliczając tych, którzy już są związani z Telewizją Publiczną). Oprócz Borka padło też nazwisko Tomasza Ćwiąkały z Canal Plus.

- Najlepsi komentatorzy piłkarscy spoza TVP to Mateusz Borek i Tomasz Ćwiąkała, bacznie przyglądam się jego talentowi. Widziałbym dla nich miejsce w TVP - mówił Szkolnikowski na łamach Weszło FM.

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Paweł Wszołek zasługuje na miejsce w kadrze? "Brzęczek będzie się bał teraz ryzykować"


Jeden z użytkowników Twittera napisał, że nie wyobraża sobie Borka komentującego mecz II ligi polskiej, do której prawa ma właśnie TVP. Na te słowa odpowiedział sam komentator. - Panowie, piłka wszędzie waży tyle samo :-) I na Bernabeu i na stadionie Skry - napisał.

Od razu do tych słów odniósł się też Szkolnikowski. - Profesjonalista pełną gębą i człowiek z ogromną pasją! Na tym polega dziennikarstwo sportowe. Szacun - czytamy na Twitterze.

O ewentualnej pracy w TVP Sport Borek dyplomatycznie opowiedział też na łamach Weszło FM. - Nie rozmawiamy z panem Markiem (Szkolnikowskim - przyp. red.) na temat mojej pracy w Telewizji Polskiej, ale ja nie mogę się nigdy zamykać na żaden kierunek. Nie mogę wykluczyć, że do końca mojej pracy zawodowej będę za mikrofonem Polsatu, ale nie mogę też wykluczyć, że w pewnym momencie spróbuję w innej telewizji - wyjawił Borek.

Czytaj teżZłota Piłka 2019. "To będzie złodziejstwo, circus i skandaloza". Dyrektor TVP Sport o szansie Roberta Lewandowskiego

Czytaj teżBoks. Protest TVP Sport w sprawie walki Głowackiego przyniósł skutek. Publiczny nadawca dostanie zwrot pieniędzy

Komentarze (6):

 • rose.yeah.bunnyXD Zgłoś
  prawidlowa odpowiedz. Boras to ogarniety typ. I Szpakoś to jest wybitny glos i szkoda bedzie sie z tym zegnac. Owszem sa hejterzy, ale duzo mlodziezy lubi nawet male potkniecia Szpakosia.
  Czytaj całość
  Wszyscy mowia tu jednym glosem - lepszego nie ma. Szpakos jest jedyny w swim rodzaju. Boras tez spoko
  • 19Z46 Zgłoś
   No chyba do najlepszych nie zalicza się Szpakowskiego jego era już dawno minęła on jest już malinowym dziadkiem zanudza swoim komentowaniem meczy.
   • sie wie Zgłoś
    Najlepsi komentatorzy to pracują dla Eleven Sports, ale co o tym może wiedzieć dyrektor TVP Sport czyli stacji która z prawdziwym footballem to ma styczność gdy dostanie pozwolenie na
    Czytaj całość
    pokazanie cudzego materiału w skrótach...
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL