Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz Szpakowski Newspix / ARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski

To będzie koniec pewnej epoki. Dariusz Szpakowski po Euro 2020 może zakończyć karierę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Euro 2020 może być ostatnim turniejem, podczas którego Dariusz Szpakowski będzie pracował jako komentator. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, już myśli o nowej roli dla legendarnego dziennikarza.

Przez lata Dariusz Szpakowski towarzyszył kibicom podczas telewizyjnych transmisji meczów reprezentacji Polski. Jego głos zna każdy fan w naszym kraju. W Telewizji Polskiej Szpakowski pracuje od 1983 roku. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy mogą być ostatnimi w karierze legendarnego dziennikarza.

- Dariusz Szpakowski na pewno skomentuje Euro 2020, a po turnieju usiądziemy i bardzo szczerze porozmawiamy - powiedział w rozmowie z Weszło FM dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. To nie oznaczałoby odejścia Szpakowskiego z telewizji. Miałby być ekspertem podczas przedmeczowego studia. 

Szkolnikowski już myśli o tym, w jaki sposób pożegnać Szpakowskiego. - I mnie, i Darkowi będzie zależało na tym, by został zapamiętanym jako legenda polskiej piłki. Będę namawiał Darka, by skończył na szczycie, a jego pożegnanie przypominało pożegnanie Adama Małysza w Planicy - dodał dyrektor TVP Sport.

Szpakowski był wysłannikiem TVP podczas dziewięciu mistrzostw świata i ośmiu mistrzostw Europy. Jest jednym z najpopularniejszych komentatorów sportowych. Fani zarzucają mu co prawda liczne pomyłki podczas transmisji. - On sam na pewno nie chciałby być zapamiętany jako człowiek, który rozmienił się na drobne - stwierdził Szkolnikowski.

Zobacz także:
Eliminacje Euro 2020. Popis Jacka Góralskiego. Piękny gol na treningu (wideo)
Transfery. Lewandowski bez wsparcia w Bayernie? Może zabraknąć gotówki

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Reca o hejcie pod swoim adresem. "Na początku mnie to bolało"

Komentarze (21):

 • zgryźliwy Zgłoś
  Świat nie będzie już taki sam ...
  • RobertW18 Zgłoś
   Można się zgadzać lub nie z ostrymi ujemnymi ocenami p. Szpakowskiego, ale jednak dziwnie brzmi to: "I mnie, i Darkowi będzie zależało na tym, by został zapamiętanym jako legenda
   Czytaj całość
   polskiej piłki. Będę namawiał Darka, by skończył na szczycie, a jego pożegnanie przypominało pożegnanie Adama Małysza w Planicy - dodał dyrektor TVP Sport.""Legenda polskiej piłki"? "przypominało pożegnanie Adama Małysza w Planicy"? Czy się komuś nie pomyliły wielkie osiągnięcia wyczynowego zawodnika z osiągnięciami opowiadacza o nich?
   • Livbar Zgłoś
    Podczas meczu oczekuję od komentatora prawidłowej oceny sytuacji boiskowej oraz kto jest przy piłce. Szpakowski już dawno nie nadąża czas odejść teraz.
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL