Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Czesław MichniewiczNewspix / Wojciech Klepka/Cyfrasport / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

El. ME U-21. Bułgaria - Polska. Czesław Michniewicz rozczarowany postawą piłkarzy

Robert Czykiel
Robert Czykiel
- Na pewno w taki sposób, w jaki graliśmy, nie mamy szans cokolwiek zdziałać w tej grupie - mówi po meczu z Bułgarią (0:3) trener Czesław Michniewicz. Reprezentacja Polski U-21 skomplikowała swoją sytuację.

Kibice liczyli, że reprezentacja Polski U-21 wykona kolejny krok w stronę awansu na mistrzostwa Europy. W Bułgarii doszło jednak do dużej niespodzianki, bo Biało-Czerwoni przegrali aż 0:3. W dużej mierze jednak na własne życzenie.

Eliminacje Euro U21. Fatalne podsumowanie meczu Polaków. Zobacz koszmarny błąd polskiej defensywy (wideo) >>

Nasi piłkarze popełniali łatwe błędy, po których rywale strzelali bramki. Nie dziwi zatem, że trener Czesław Michniewicz miał dużo żalu do swoich podopiecznych.

- Zawiedliśmy jako zespół. Nie funkcjonowaliśmy dobrze w żadnej formacji i popełnialiśmy mnóstwo niewymuszonych błędów. Stąd też łatwe straty bramek. Bułgaria była lepszym zespołem i nie wiem, co się stało. Na pewno w taki sposób, w jaki graliśmy, nie mamy szans cokolwiek zdziałać w tej grupie. Może taki zimny prysznic przyda się tej drużynie, bo może od początku wszystko układało się za łatwo - komentuje selekcjoner w rozmowie z TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Klich niezadowolony ze swojej postawy w kadrze. "Mogę dawać zdecydowanie więcej"

Michniewicz jest zły nie tylko z powodu błędów, ale także tego, że jego drużyna po straconych bramkach nie była w stanie odpowiedzieć.

- Sprezentowaliśmy dwie pierwsze bramki. Było jednak jeszcze mnóstwo czasu i żałuję, że nie zdołaliśmy zareagować i ruszyć do przodu. Do tego jeszcze czerwona kartka Fili spowodowała, że nasza sytuacja stała się bardzo trudna. Daliśmy Bułgarom tlen i do gry włączyła się czwarta drużyna. Żałuję bardzo, że nie zdobyliśmy żadnego punktu - dodaje.

El. ME U-21: Marcin Bułka pokazał swoje umiejętności. Polski bramkarz błysnął techniką (wideo) >>

Polacy w swojej grupie zajmują drugie miejsce i do pierwszej Rosji tracą punkt. Za plecami jednak mają Bułgarów, nad którymi mają tylko dwa punkty przewagi.

Czy Polska awansuje na ME U-21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL