Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Wielkie zamieszanie przed meczem. Piłkarzom nic nie grozi

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Informacja o rzekomym ostrzale rakietowym w trakcie meczu Izrael - Polska okazała się "fake newsem". Rzecznik kadry poproszony przez nas o komentarz, odparł krótko - to bzdura.

W Izraelu jest niespokojnie od kilku dni. Ze Strefy Gazy wystrzeliwane są rakiety, przez co było ryzyko, że reprezentacja Polski nie poleci do Jerozolimy na mecz z Izraelem w eliminacjach Euro 2020. Nie dziwi zatem, że informacja, która pojawiła się kilka godzin przed meczem, wywołała tak wielkie poruszenie.

Eliminacje Euro 2020: Izrael - Polska. Kazimierz Moskal: Widziałem kolejki po maski przeciwgazowe >>

Gazeta "The Jerusalem Post" na swojej stronie internetowej opublikowała rzekomą wiadomość od organizacji Palestyński Islamski Dżihad (PIJ). Dżihadyści mieli zapowiedzieć, że w trakcie meczu Izrael - Polska wystrzelą kolejne rakiety w kierunku izraelskiego terytorium. W ten sposób mieli zakłócić nadchodzący mecz.

Informacja błyskawicznie obiegła polskie i izraelskie media, bo członkowie PIJ w ostatnich dniach wystrzelili kilkaset rakiet w kierunku Izraela. Wszystko jednak wskazuje na to, że to był "fake news".

Nasz dziennikarz Paweł Kapusta, który jest w Jerozolimie, poprosił o komentarz rzecznika kadry. Jakub Kwiatkowski przyznał, że "to bzdura". Wygląda na to, że ma rację, bo "Jerusalem Post" szybko usunęło wiadomość ze swojej strony i portalów społecznościowych.

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska: start operacji "Euro" >>

Na szczęście naszym piłkarzom nic nie grozi i na razie nie ma ryzyka, że cokolwiek zakłóci mecz Izrael - Polska w eliminacjach Euro 2020. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Czy mecz Izrael - Polska powinien zostać odwołany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

×
    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL