Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz JurkowskiNewspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: Łukasz Jurkowski

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Łukasz Jurkowski dobitnie o sytuacji w Jerozolimie. Polacy powinni wrócić do domu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ogromne zamieszanie wywołała informacja przekazana przez izraelskie media. Wiadomość o ewentualnym ataku rakietowym okazała się "fake newsem", ale mimo to nie brakuje głosów, aby spotkanie odwołać.

Sytuacja w Izraelu jest napięta, ze Strefy Gazy wystrzeliwane są rakiety. Pojawiło się ryzyko, że mecz Izrael - Polska w ramach eliminacji Euro 2020 zostanie przeniesiony na neutralny teren. W grę wchodziło rozegranie spotkania m.in. na Cyprze bądź na Malcie.

W sobotę izraelskie "The Jerusalem Post" podało informację o tym, że dżihadyści mogą przeprowadzić ataki podczas sobotniego meczu. Szybko to zdementowano, ale wywołało to niemałe zamieszanie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Nie brakuje głosów, że wobec takich pogłosek reprezentanci Polski nie powinni wychodzić w sobotę na boisko. Tego zdania jest m.in. komentator i zawodnik MMA Łukasz Jurkowski.

"Sam fakt wrzucania takich postów, choćby minimalnego zagrożenia, powinien skutkować decyzją o powrocie do kraju, a nie grą... rozglądając się w niebo, czy przypadkiem coś nie spadnie" - napisał "Juras" na Twitterze.

Wszystko wskazuje na to, że mecz Izrael - Polska odbędzie się zgodnie z planem. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 20.45. Tekstową relację live przeprowadzi portal WP SportoweFakty. Spotkanie będzie można także obejrzeć za darmo za pośrednictwem platformy WP Pilot.

Czytaj także:
Izrael - Polska. Historia wskazuje na zwycięstwo Biało-Czerwonych
El. ME U-19: pewne zwycięstwo Polski z Kosowem, awans wciąż realny

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska: Piątek bez swoich rewolwerów. "To nie był dobry moment na wypuszczenie takiego komunikatu"

Czy mecz Izrael - Polska powinien zostać rozegrany na neutralnym terenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL