Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Interwencja ochrony po wtargnięciu kibica podczas meczu Izrael - Polska Newspix / Press Focus / Interwencja ochrony po wtargnięciu kibica podczas meczu Izrael - Polska

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Nowe informacje o kibicu, który przerwał mecz

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W doliczonym czasie gry eliminacyjnego meczu Izraela z Polską (1:2), na murawę wbiegł kibic. Sędzia chciał przerwać i zakończyć spotkanie, ale interweniowali u niego piłkarze. Izraelskie media opisały także fana, który wywołał całe zamieszanie.

Według dziennikarzy portalu one.co.il na murawę wbiegł zaledwie 15-letni kibic, który chciał przytulić albo zrobić sobie zdjęcie z Robertem Lewandowskim. Młody fan siedział w takiej części sektora, która mogła nie być idealnie zabezpieczona przez ochronę, i dlatego przedostał się na boisko. 

Ostatecznie ochroniarze złapali kibica i teraz jego oraz jego najbliższych czekają konsekwencje. Przedstawiciele izraelskiej federacji zamierzają pozwać do sądu młodego fana oraz jego rodziców. Działacze nie zamierzają odpuścić, ponieważ nieodpowiedzialne zachowanie chłopca będzie skutkować finansowym karami od UEFA dla izraelskiej federacji, a mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie dokończono meczu. 

Czytaj także: Jan Tomaszewski krytykuje Jerzego Brzęczka. Domaga się nawet zwolnienia selekcjonera!

Zaraz po incydencie sędzia główny pojedynku Mattias Gestranius chciał przecież przerwać i zakończyć spotkanie. Fiński arbiter myślał, że młody kibic uderzył Tomasza Kędziorę i w trosce o zdrowie zawodników chciał od razu skończyć mecz, bez dogrywania doliczonego czasu gry. Wtedy zainterweniował m. in. Kamil Glik.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski potwierdził termin zabiegu: Przejdę go prawdopodobnie pod koniec rundy


Obrońca reprezentacji Polski wytłumaczył sędziemu, że to nie młody fan powalił na murawę Kędziorę. Po prostu Polak przypadkowo zderzył się z ochroniarzem, który gonił kibica. Tym samym bezpieczeństwo piłkarzy nie było zagrożone i można było kontynuować mecz. Po wyjaśnieniu całej sytuacji, Gestranius przychylił się do opinii piłkarzy, którzy chcieli dalej grać, i dokończył starcie. 

Tym samym izraelska federacja za wybryk młodego kibica nie powinna być aż tak surowo ukarana (np zawieszeniem na kilka spotkań przez UEFA) i powinno - zdaniem miejscowych mediów - skończyć się na dużej grzywnie. 

Po meczu całe zamieszanie skomentował również Robert Lewandowski. - Wiedziałem, że to kibic, który chciał wbiec na boisko, by zrobić sobie zdjęcie albo mnie po prostu dotknąć. Byłem spokojny. Od razu widać było, że biegnie w moim kierunku młody chłopak z uśmiechem na twarzy - przyznał kapitan reprezentacji Polski (cały wywiad przeczytasz TUTAJ).

W sobotni wieczór w Jerozolimie reprezentacja Polski wygrała z Izraelem 2:1 (relacja z meczu TUTAJ) i zapewniła sobie triumf w eliminacyjnej grupie G. Kwalifikacje podopieczni Jerzego Brzęczka zakończą we wtorek 19 listopada meczem na PGE Narodowym ze Słowenią. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Komentarze (14):

 • Piotr Drapala Zgłoś
  A teraz odwóćmy sytuację , Lewandowski to Misek Pejsowy a mecz w Polsce, w Izraelu nagłówki gazet " nasz gwiazdor mógł zginąć... nieodpowiedzialne zachowanie ochrony... już raz
  Czytaj całość
  nas atakowali ... Nigdy tam nie będziemy bezpieczni... Wyliczyć Polskę z ME
  • a6412 Zgłoś
   Federacja powinna zostać surowo ukarana. Kibice nie powinni mieć możliwości wbiegania na murawę i o to każdy organizator zawodów zadbać powinien, tak samo jak o bezpieczeństwo na
   Czytaj całość
   całym obiekcie. Na stadionach doszło już do wielu tragedii, które nie powinny się powtórzyć. Karać do bólu, bo życia nikt nie jest w stanie zwrócić.
   • zenons Zgłoś
    Kędziora był opatrywany, i leżał na murawie, panie dziennikarzu nie kłam. Sędzia chciał zakończyć mecz ale najpierw podpiegli do niego piłkarze w niebieskich koszulkach, a potem
    Czytaj całość
    jaakiś stary dziad w garniturze wdał się w dyskusję z sędzią. PZPN powinien złożyć do UEFA odwołanie z nagraniem, i domagać się walkowera dla Polski. To Polacy poszli na rękę Izraelowi, i pojechali w niebezpieczne miejsce zagrożone atakiem terrorystycznym
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL