Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oscar TabarezGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Oscar Tabarez

Sparingi. Argentyna - Urugwaj. Urugwajczycy bali się podróży do Izraela. "Byliśmy przerażeni sytuacją"

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie tylko Polacy, którzy w Izraelu rozegrali mecz eliminacji Euro 2020, bali się podróży do tego kraju. - Byliśmy przerażeni sytuacją - mówi otwarcie Oscar Tabarez, selekcjoner reprezentacji Urugwaju.

Na kilka dni przed meczem Izrael - Polska w eliminacjach ME 2020, zaognił się konflikt w Strefie Gazy. Doszło do ostrzałów rakietowych, przez co spotkanie w Jerozolimie stanęło pod znakiem zapytania. Koniec końców potyczka doszła do skutku i oprócz wbiegnięcia na boisko 15-letniego kibica nie towarzyszyły jej niebezpieczne incydenty.

Oby podobnie było w poniedziałkowy wieczór, gdy w Tel-Awiwie Argentyna zagra mecz towarzyski z Urugwajem. - Byliśmy przerażeni sytuacją, widzieliśmy wideo z ataków na Tel-Awiw. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich incydentów, zależy nam na bezpieczeństwie. Ale nigdy nie mówiliśmy, że nie przyjedziemy do Izraela - stwierdza Oscar Tabarez, selekcjoner reprezentacji Urugwaju.

- Gdy wszystko się uspokoiło, byliśmy szczęśliwi podróżą do Izraela. Cieszymy się, że tu jesteśmy - dodaje Tabarez. Takiej radości nie ma natomiast wśród najbliższych członków reprezentacji Urugwaju. - Docierały do nas różne wiadomości, czuliśmy się nieswojo. Nasze rodziny martwiły się o sytuację w Izraelu, nie chciały, byśmy tu przyjechali - zdradza Tabarez.

- Mimo wszystko federacja postanowiła, byśmy zagrali ten mecz i cieszymy się, że dotarliśmy na miejsce. FIFA już dawna zatwierdziła tę datę. Granie przeciwko Argentynie jest dla mnie bardzo ważne, bo to nasz lokalny rywal w Ameryce Południowej. Nie było większych szans na spotkanie z zespołem z Europy z uwagi na eliminacje do Euro - podkreśla szkoleniowiec.

Początek meczu towarzyskiego Argentyna - Urugwaj o godzinie 20:15.

Zobacz też:
Eliminacje Euro 2020. Bartosz Bereszyński doznał kontuzji na treningu. Dłuższa przerwa reprezentanta
Eliminacje EURO 2020. Dariusz Tuzimek: Trzeba jechać po medal (felieton)

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Mój syn chciał dostać się do płonącego helikoptera. Tego się nie robi

Jakim wynikiem zakończy się ten sparing?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL