Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emre CanGetty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Emre Can

"Dzieciaki zarabiają za dużo!". Emre Can grzmi ws. wynagrodzeń piłkarzy

Dawid Borek
Dawid Borek
- Dzieciaki zarabiają za dużo! - uważa Emre Can z Juventusu Turyn, zdaniem którego duże pieniądze dla młodych zawodników negatywnie wpływają na ich piłkarski rozwój.

Piłka nożna wiąże się z ogromnymi pieniędzmi. Lukratywne kontrakty podpisują nie tylko gwiazdy, ale i ci młodzi zawodnicy, dopiero wchodzący do wielkiej piłki. Emre Can uważa, że tak duże zarobki marnują talent piłkarzy młodego pokolenia.

- Szkoda, jak wielu chłopców traktuje swój talent. Nie potrafię tego zrozumieć. Kluby dają im możliwość zrobienia kariery, otaczają ich świetni profesjonaliści, ale młodzi często mają niewłaściwe podejście. Naprawdę nie potrafią pojąć, jak bardzo się mylą? - mówi pomocnik Juventus Turyn, cytowany przez football-italia.net.

Zwraca uwagę, że młodzi piłkarzy regularnie popisują się bogactwem w mediach społecznościowych, mimo faktu, że na boisku nie pokazali jeszcze niczego wielkiego. To w jego oczach bardzo złe podejście. Przy czym winni są nie tylko sami zawodnicy, ale także ich starsi koledzy.

ZOBACZ WIDEO: Trener snu jak u Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski dba o każdy detal swojej formy

- W Juventusie rozmawiam z młodymi zawodnikami. Staram się, aby zrozumieli, jak ważne jest pewne zachowanie. Szkoda, że niektórzy z nich wciąż tego nie rozumieją. Wina częściowo leży po stronie ich zarobków, bo w ich wieku, gdy widzą pewne liczby, mogą stracić głowę - zaznacza Can.

Jeśli chodzi o zarobki, Emre Can w Juventusie Turyn może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 5 mln euro rocznie. Z taką pensją Niemiec jest w czołówce najlepiej opłacanych piłkarzy Serie A. Liderem jest Cristiano Ronaldo, na którego konto rocznie wpływa 31 mln euro.

Zobacz też:
Transfery. Ivan Rakitić wybrał klub. Chce trafić do Juventusu
Transfery. Moise Kean może wrócić do Włoch. Ojciec piłkarza: Nie mam żadnych relacji z Raiolą

Czy młodzi piłkarze zarabiają za dużo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Ablafaka Zgłoś
    Powiedział to piłkarz który w wieku 20 lat zarabiał 70 tyś. funtów na miesiąc a w wieku 24 lat żądał podwyżki do ponad 200 tyś. funtów na tydzień.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL