Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Ranking medialności. Robert Lewandowski i Legia Warszawa na czele

Dawid Borek
Dawid Borek
W PKO Ekstraklasie rządziła Legia Warszawa, indywidualnie natomiast zdecydowanym liderem w rankingu medialności w październiku został Robert Lewandowski.

Analiza przeprowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe, uwzględniane są ponadto popularności podmiotów w mediach społecznościowych. Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku.

Jeśli chodzi o kluby PKO Ekstraklasy, w październiku w mediach królowała Legia Warszawa, na temat której powstało 3690 publikacji. Na drugie miejsce po raz pierwszy od czerwca wrócił Lech Poznań, na najniższym stopniu podium uplasowała się z kolei Wisła Kraków.

Medialność klubów PKO Ekstraklasy (PRESS-SERVICE Monitoring Mediów):

Lp.KlubWynik
1.Legia Warszawa3690
2.Lech Poznań3022
3.Wisła Kraków2821
4.Cracovia2708
5.Śląsk Wrocław2567
6.Pogoń Szczecin2426
7.Lechia Gdańsk2179
8.Korona Kielce1843
9.Wisła Płock1789
10.Górnik Zabrze1774

Jak opisują twórcy analizy, na wynik Legii i Lecha złożył się głównie bezpośrednimi mecz między tymi zespołami, z kolei w przypadku Wisły duże zainteresowanie wynika z problemów finansowych i organizacyjnych Białej Gwiazdy.

Gdy chodzi o polskich piłkarzy (w badaniu uwzględniani są ci występujący w pięciu najlepszych ligach Europy), w październiku zdecydowanym liderem pod kątem medialności był Robert Lewandowski. Na jego temat powstało 3500 publikacji. Dla snajpera Bayernu Monachium to czwarty triumf w rankingu z rzędu.

Za plecami Lewandowskiego uplasował się Krzysztof Piątek, dalej zostali sklasyfikowani Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny.

Medialność polskich piłkarzy (PRESS-SERVICE Monitoring Mediów):

Lp.KlubWynik
1.Robert Lewandowski3500
2.Krzysztof Piątek1941
3.Arkadiusz Milik1410
4.Wojciech Szczęsny1026
5.Piotr Zieliński958
6.Kamil Glik879
7.Bartosz Bereszyński614
8.Arkadiusz Reca547
9.Łukasz Piszczek518
10.Jan Bednarek501

Zobacz też:
Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Kibic wtargnął na boisko. Mówi, że chciał zdjęcie z Lewandowskim
Eliminacje Euro 2020. Ejal Berkowic skrytykował ochroniarzy po meczu Izrael - Polska. "Niech się obudzą"

ZOBACZ WIDEO: Trener snu jak u Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski dba o każdy detal swojej formy

Komentarze (1):

 • Jan Kozietulski Zgłoś
  Lewaty[...]y twierdzą, że chronią życie prywatne. I dlatego molestują obywateli bez końca bezpośrednio i za pośrednictwem tzw. portali: Interia, wpCIKA i tzw. redaktorów: żelek/Don
  Czytaj całość
  King zwany dalej borkiem, kołtoń, włodarczyk & Co. Zgłaszam rzecznikowi praw dziecka możliwość popełnienia przestępstwa wobec dziecka - wykorzystywania nieletniej (małej lewaty[...]y) przez wstępnych poprzez publikowanie jej zdjęć z zakrytą lub ukrytą facjatą i założenia jej konta na Instagramie do umożliwienia sprzedaży wizerunku. Komercjalizacja nieletniej!

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL