Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karim BenzemaGetty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Karim Benzema

Selekcjoner Algierii odpowiedział Benzemie. "Jestem szczęśliwy z tym co mam"

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Karim Benzema, który jest wykluczony z reprezentacji Francji od 2015 roku, wypowiedział się ostatnio, że skoro nie może grać dla Trójkolorowych, to chciałby mieć szansę reprezentować inną kadrę. Do tego pomysłu odniósł się selekcjoner Algierii.

- Jeśli uważasz, że jestem skończony, pozwól mi zagrać dla jednego z innych krajów, który będzie mnie chciał. Pozwólcie mi grać dla kogoś innego - napisał na swoich social mediach Karim Benzema po tym, jak Noel Le Graet, prezydent francuskiej federacji stwierdził, że przygoda napastnika z francuską kadrą jest zakończona. 

Czytaj także:Eliminacje Euro 2020. Awans Szwajcarii i Danii

I choć oczywiście występowanie dla kadry "Trójkolorowych" wyklucza jakąkolwiek możliwość gry dla innej reprezentacji, to nie przeszkodziło to napastnikowi Realu kolejny raz uderzyć w Le Graeta. 

Pomysł piłkarza, który pomimo iż urodził się we Francji, posiada algierskie korzenie, podchwyciły jednak media i o całą sprawę zapytały selekcjonera afrykańskiej kadry - Djamela Belmadiego.

Czytaj także: Eliminacje Euro 2020. Włochy - Armenia. Co za mecz! 10 bramek w Palermo, Włosi z kompletem zwycięstw

- Na teraz, mamy Baghdada Bounedjaha, Islama Slimaniego, Andy'ego Delorta oraz Hillala Soudaniego - przypomniał szkoleniowiec. - Jestem bardzo szczęśliwy z graczami, których posiadam - dodał. 

Jak więc widać, nawet gdyby była możliwość zmian barw narodowych przez Benzemę, to niekoniecznie inne reprezentacje czekałyby na niego z otwartymi ramionami.

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Łukasz Piszczek: Mam tylko nadzieję, że będę mógł zejść z uśmiechem

Komentarze (2):

 • Allochton Zgłoś
  To nie prawda że nie może grać dla innego kraju. Przepisy pozwalają takiemu graczowi zagrać w przypadku kiedy kraj dla którego gra pozbawi go obywatelstwa. Proszę sprawdzić. KB9 posiada
  Czytaj całość
  podwójne obywatelstwo Francji i Algierii, jeżeli tak sytuacja zaistnieje może grać dla tego kraju zupełnie legalnie i zgodnie z przepisami FIFA. Ot taka furtka.
  • Allochton Zgłoś
   To nie prawda że może grać dla innego kraju. Przepisy pozwalają takiemu graczowi zagrać w przypadku kiedy kraj dla którego gra pozbawi go obywatelstwa. Proszę sprawdzić. KB9 posiada
   Czytaj całość
   podwójne obywatelstwo Francji i Algierii, jeżeli tak sytuacja zaistnieje może grać dla tego kraju zupełnie legalnie i zgodnie z przepisami FIFA. Ot taka furtka.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL