Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miri Regev Getty Images / Na zdjęciu: Miri Regev

Eliminacje Euro 2020. Izraelskie media piszą o kolejnym skandalu na meczu z Polską. Chodzi o minister sportu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Minister sportu izraelskiego rządu - Miri Regev - była oburzona tym, że nie przywitano jej podczas meczu z Polską. Tamtejsze media piszą o skandalu, a piłkarska federacja tłumaczy, że takiej możliwości nie przewidują zasady UEFA.

Miri Regev była jednym z najważniejszych gości podczas spotkania eliminacji Euro 2020 pomiędzy Izraelem i Polską (1:2). Nie ukrywała jednak wzburzenia tym, że w trakcie meczu nie została przywitana przez spikera. Uważała, że to celowe działanie piłkarskiej federacji. "Nie wiedzieli, jak uhonorować ministra" - przekazało ministerstwo sportu.

Izraelskie media piszą o skandalu. Portal one.co.il informuje, że Regev wyraziła swoją niechęć do prezesa piłkarskiej federacji. "To nie pierwszy raz, gdy minister Regev domaga się szacunku. Przed finałem Pucharu Izraela w 2018 roku chciała wejść na boisko, ale wtedy zabronili jej tego działacze" - czytamy w izraelskim portalu.

Jednak zarząd piłkarskiego związku odcina się od oskarżeń Regev. Sama minister i jej towarzysze mieli zostać poinformowani przed meczem, że zgodnie z zasadami UEFA, nie ma możliwości, by przywitać ich przez spikera. Za takie zachowanie europejska federacja mogłaby ukarać izraelski związek finansową grzywną.

"Między ministrem i przewodniczącym związku odbyła się pełna szacunku przyjazna rozmowa. Oboje umówili się na wspólną i owocną pracę w najbliższej przyszłości. Zostało wyjaśnione, że zasady UEFA nie pozwalają na takie działania i minister zrozumiała to" - przekazał związek w oświadczeniu.

Na ten komunikat odpowiedziało ministerstwo sportu. Z oświadczenia Regev wynika coś zupełnie innego niż poinformował związek. "Oczekujemy, że prezes piłkarskiej federacji zaprzestanie plotek oraz sprosta głównym wyzwaniom, jakie stoją przed odbudową futbolu w Izraelu, który wspierany jest przez budżet państwa" - przekazała minister.

To kolejny skandal, jaki miał miejsce podczas meczu Izraela z Polską. W jego trakcie kilku kibiców wybiegło na boisko. Został on ukarany zakazem stadionowym.

Zobacz także: 
El. ME 2020. Polska - Słowenia. Przewidywane składy
Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Stadion Narodowy jak wioska Galów - nie do zdobycia

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Brzęczek oddał pierwszy strzał w meczu. "Odpowiedzieć rywalom trzeba na boisku"


 

Komentarze (13):

 • Mateusz Kuligowski Zgłoś
  Dwa ostatnie zdania - "W jego trakcie kilku kibiców wybiegło na boisko. Został on ukarany zakazem stadionowym." Ja się pytam, KTO został ukarany? Wbiegło kilku i jakiś ON
  Czytaj całość
  został ukarany. Może prezes izraelskiego związku dostał zakaz?
  • e2rd0 Zgłoś
   to w koncu kto ma pretensje ??? ona prasa czy ci co steruja ta marionetka ...zwykla feministka ... DO BIGOSU !!!!!!!!!!!!!Ale to tylko pokazuje jak ciemny jest to narod ... bo jakos nigdy
   Czytaj całość
   nie slyszalem zeby specjalnie witali politykow na meczach .... sport musi byc odpolityczniony i od femininilizowany ...kurde nie wime jak to nawet napisac :p
   • Anty kwak Zgłoś
    Kaczor bierz ją do pisu. Taki sam pustak jak i 99,99% waszych. Ministra sportu wam brakuje nada się
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL