Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luis EnriqueGetty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Luis Enrique

Eliminacje Euro 2020. Luis Enrique oficjalnie selekcjonerem Hiszpanii

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Hiszpańska federacja oficjalnie ogłosiła zmianę na stanowisku selekcjonera reprezentacji. Roberto Moreno zastąpi Luis Enrique, który wraca do kadry po kilkumiesięcznej przerwie.

Potwierdziły się informacje mediów nt. powrotu Luis Enrique na stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. We wtorek podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) oficjalnie ogłosił nazwisko następcy Roberto Moreno.

Moreno prowadził hiszpańską kadrę od marca 2019 r. (formalnie od czerwca 2019 r.). Zastąpił Enrique, który zawiesił współpracę z RFEF z powodów rodzinnych (poważna choroba i śmierć córeczki). Hiszpania pod wodzą Moreno wygrała siedem meczów i dwa zremisowała (nie przegrała żadnego pojedynku).

Efektowny styl gry reprezentacji spodobał się kibicom, którzy z zaskoczeniem przyjęli informację o powrocie Enrique. - Chcemy, żeby Robert Moreno był z nami tak samo, jak w kwalifikacjach. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nim - mówił dziennikarzom Saul Niguez (WIĘCEJ TUTAJ).

Enrique objął kadrę 9 lipca 2018 r., zastępując na stanowisku selekcjonera Fernando Hierro. Jednym z jego asystentów został Moreno.

ZOBACZ: Luis Enrique ma otwarte drzwi i może wrócić do reprezentacji Hiszpanii. "Przyjaźń jest ponad projektami" >>

- Dzisiaj możemy potwierdzić, że Luis Enrique wraca do swojej pracy. Enrique cały czas miał otwarte drzwi do reprezentacji. To ważne, żeby teraz to podkreślić. (...) Robert Moreno zapewniał nas, że nie zamierza robić żadnych przeszkód Luisowi Enrique w powrocie. Dowiedzieliśmy się, że Moreno nie chce dłużej prowadzić drużyny, a Enrique chce wrócić - powiedział podczas wtorkowej konferencji prezydent RFEF Luis Rubiales.

Prawdopodobnie to definitywny koniec Moreno w reprezentacji Hiszpanii. Nieoficjalnie wiadomo, że nowym asystentem Enrique zostanie Juan Carlos Unzue znany m.in. z prowadzenia Celty Vigo i Girony.   

Zobacz wideo. Najlepsze momenty Luisa Enrique w FC Barcelona

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL