Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Diego Maradona Getty Images / Marcelo Sotelo/Jam Media / Na zdjęciu: Diego Maradona

Diego Maradona zrezygnował z pracy. Znamy powód

Dawid Borek
Dawid Borek
Diego Maradona nie jest już trenerem Gimnasia La Plata. Sam zrezygnował ze stanowiska, co potwierdził prezydent klubu Gabriel Pellegrini.

To właśnie z jego osobą związana jest rezygnacja Diego Maradony z funkcji trenera Gimnasia La Plata. Otóż legendarny Argentyńczyk jakiś czas temu zapowiedział, że będzie pracował jako trener tej drużyny tylko wtedy, jeśli klubem będzie rządził Gabriel Pellegrini.

Gdy stało się jasne, że obecny prezydent Gimnasia La Plata nie będzie ubiegał się o reelekcję i pojawi się nowy zarząd, Diego Maradona postanowił zakończyć współpracę z dotychczasowym pracodawcą.

- Maradona nie jest już trenerem Gimnasia La Plata. Powiedział, że jest w klubie po to, by łączyć, a nie dzielić - przekazał Pellegrini w argentyńskiej stacji radiowej "Radio La Red".

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Łukasz Piszczek: Mam tylko nadzieję, że będę mógł zejść z uśmiechem

"Gdy Maradona przekazał swoim zawodnikom tę decyzję, nie brakowało łez. Wszyscy próbowali go przekonać do pozostania, ale nie było nawet takiego tematu" - opisuje lanacion.com.ar.

Po rezygnacji Diego Maradony, trenerskie stery przejął Mariano Messera. Będzie pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca tak długo, aż klub nie znajdzie nowego menedżera.

Co do Maradony i Gimnasia La Platy, drużyna w ostatnich kilku tygodniach miała pewne problemy. Zespół w minionych ośmiu meczach odniósł tylko trzy zwycięstwa.

Zobacz też:
"Nic ci nie zostawię!". Diego Maradona wściekły na córkę
#dziejesiewsporcie: Maradona wie, jak się bawić

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL